A Twitter nemsokára megjelölheti az álhíreket
Gyíkemberek? Chemtrail? Árnyékkormány? A jövőben is bárki tweetelhet ilyesmiről, de lesz mellette egy jól látható jelzés, hogy mindenki tudja, mire számíthat.
Gyíkemberek? Chemtrail? Árnyékkormány? A jövőben is bárki tweetelhet ilyesmiről, de lesz mellette egy jól látható jelzés, hogy mindenki tudja, mire számíthat.
A videószolgáltató nyilvánosságra hozta, hogyan próbálja visszaszorítani az álhírterjesztést az idei év legfontosabb amerikai politikai időszakában. Csak hát, azt folyamatosan tapasztaljuk, hogy ez sem jogilag, sem morálisan, sem pedig techikailag nem egyszerű és egyértelmű feladat.
Az orosz törvényhozás alsóháza már megszavazta, hogy az ország internet-forgalma minden esetben egy ellenőrzött helyi központon fusson keresztül. Még egy szavazás kell hozzá, és egy újabb ország válik le a szabad internetről.
A Facebook alapítója szerint rosszfelé halad az internet, ezért új módszerek kellenek a szabályozására.
Régóta megy a huzavona a szerzői jogok internetes kezelésével kapcsolatban, az EU kedd délután végül megszavazta az új rendszert. Egyik szemünk sír, a másik nevet.
Felhasználók tömegei gondolják, hogy a Twitter cenzúrázza és hátrányos helyzetbe hozza a konzervatív politikai feleket, de a valóság ennél sokkal unalmasabb.
A Google ügyvezetője végre maga is beszélt a kínai keresőmotorról, a cégóriás azonban még nem döntött a fejlesztések folytatásáról.
A kínai felhasználók telefonszámához kapcsolja majd a keresési előzményeket a Google új, kínai keresőmotorja.
A közösségi oldal először közölt számokat a hamis profilokról, eltávolított bejegyzésekről és egyéb moderációval kapcsolatos tevékenységekről. Bizony, még mindig van egy tonna kiskapu a rendszerben.
Kiszivárogtak a Facebook belső adatkezelési útmutatói, amiből az derül ki, hogy teljes az összevisszaság, a moderátoroknak kusza irányelvek alapján kell dönteniük, néha pár másodperc alatt.
A megírásából viszont kizárják a nyilvánosságot - sajátos Wikipediát csinál Kína.
Csak államilag jóváhagyott szolgáltatásokat vehetnek igénybe a netezők.
Egyre nehezebb megkerülni az ország erősödő mértékű cenzúráját.
Kétféle módon is kikerülhető lehet a szoftverrel az állami webhelyblokkolás.
A világon zsinórban hatodik éve erősödik a cenzúra a Freedom House jelentése alapján.
Peking minden eddiginél kevésbé fogja tűrni az online dekadenciát.
Momentán nem garantált az országban a Facebook, Youtube és Twitter elérése.
A napalm-támadás elől menekülő meztelen kislány kapcsán komoly botrány robbant ki.
Egy előadás alatt kénytelen volt megkerülni a kínai nagy tűzfalat az alkotója.
Ezen a téren rémisztően rossz az arány a hétköznapi netezők és geekek közt.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.