Egyre többen és egyre többféleképpen igyekeznek küzdeni az álhírek és hamis információk ellen. Főleg a közösségi szolgáltatásokat érinti mindez, mert azt viszonylag felesleges lenne várni, hogy internet-szinten, például a szolgáltatók vagy hírközlő szervezetek kezdenék irtani a nemhiszedelmittitkolnakelőled.hu jellegű csodákat. Az viszont már más kérdés, hogy a közösségi oldalakon mennyire osztható az ilyen helyekről szedett fals tartalom. Van, aki törléssel, vagy szűréssel próbálkozik, a Twitter pedig a jelek szerint a figyelmeztetés erején gondolkodik.
A csiripelős szolgáltatás üzemeltetői a hírek szerint azt tervezik, hogy a kifogásolható, nem hiteles, vagy bizonyítottan álhíreket terjesztő megosztások mellett jól látható színű jelvények lesznek. Ezeket első körben az ismert emberek, hivatalos oldalak, tehát "twitteres közszereplők" esetében alkalmaznák, hiszen az ő tevékenységüket olvassák és osztják tovább a legtöbben.
Az NBC híradójában konkrét példát is mutattak a dologra, amely állítólag egy belső tesztverzióból készített felvétel: itt az amerikai elnökjelöltről, Bernie Sandersről írt valaki egy bizonyítottan hamis hírt, amely mellett virító színű jelvény szerepelt, amely a közösségi oldal tervezett besorolásában a "súlyosan félrevezető" kategóriát kapta. Ugyancsak ilyen demókat mutogattak a koronavírushoz kapcsolódó álhírek mellett is.
A jelenlegi tesztüzemben vörös és narancssárga jelzéseket használnak a nagyon erősen, illetve "valamelyest" félrevezető megosztásokra. Az viszont még kérdéses, mikor lesz ebből mindenki által látható változat, a Twitter szóvivői egyelőre csak annyit erősítettek meg, hogy kísérleteznek a dologgal, de arra sem adtak egyértelmű választ, hogy a jelenlegi tapasztalatok alapján egyáltalán bevezetik-e ezt a módszert.