GenoPro 2007
Családfa szerkesztésére az egyik legjobb szoftver a GenoPro.
Családfa szerkesztésére az egyik legjobb szoftver a GenoPro.
Nemrég egy viszonylag modernnek nevezhető NVIDIA grafikus kártya túlhajtásával foglalkoztunk. Várható volt, hogy a „vörösök” oldalára is hamarosan áttérünk, ám ezúttal kicsi nosztalgia is vegyült a megahertzek hajszolása közé.
A Print Screen sokszor nem elég. Bonyolultabb képlopási feladatra jobb a Screenshot Captor!
A GeForce grafikus kártyákhoz készített, Windows 7 támogatást is tartalmazó 185.85 WHQL eszközillesztő után megérkezett az nForce lapkákhoz illő meghajtócsomag is.
Legutóbbi GIMP-trükkünkben különféle szőrzeteket rajzoltunk emberek fejére, direkt erre a célra készített ecsetekkel. Érintőlegesen említettük a saját ecsetek készítésének technikáját is, most ebben mélyedünk el alaposabban.
Az Internet Explorer nyolcadik kiadása sok mindent meg fog változtatni. A Microsoft feladta régi elveit, és nekikezdett egy, a webes szabványoknak megfelelő böngészőprogram fejlesztésének.
Ismét a social engineering. Visszanyúlunk a történelmi korokba, hogy utána rögtön a legfrissebb csalási módszereket, trükköket tekintessük át.
Idegesítő dolog, hogy a Vista mindig feldob egy figyelmeztetést ha egy – számára – azonosítatlan program kér hozzáférést a számítógéphez. Nincs erre valami megoldás?
Sorozatunk előző 11 epizódjában elmerültünk az XHTML leírónyelv és a kaszkád stíluslapok szépségeiben, ami oda vezetett, hogy ma befejezzük a hónapok óta közösen épített első weboldalunkat.
Nem számolhatunk be sok újdonságról a Symantec családi védelmi központjának hármas verziójában, ám az a pár új elem, ami most került be a programba, méltán megérdemli a bemutatást.
Főiskolások és egyetemisták robot-programozásban mérik össze erejüket.
Az új Xara Web Designer a pixeles és vektoros képekre fókuszál. Ennek, és a testre szabható sablonoknak köszönhetően látványos interaktív honlapokat készíthetünk – szó szerint percek alatt.
Az igazi fotográfiai csillageffekt-szűrők hatását nem könnyű Photoshoppal utánozni. Ma már több digitális SLR-kamerában van ilyen funkció. Akinek a kamerájában nincs, az a hatást speciális ecsetekkel és alkalmas pluginnel is el tudja érni, nemcsak a Photoshopban, de akár a GIMP-ben is.
A Microsoft Photosynth első hallásra sokat ígérő szoftver a térhatású látvány előállítására. Nem kell hozzá sem 3D-s tervezőprogram, sem vizsga ábrázoló geometriából, csak sok-sok fénykép és türelem.
Itt az ingyenes programokat bemutató cikkünk második része, amelyben ismét hasznos, teljesen ingyenes alkalmazásokat mutatunk be kategóriánként csoportosítva.
Grafikusok, tipográfusok egyik régi, látványos fogása, hogy az illusztrációként használt kép egy részletét (például egy fejet, végtagot, más „kilógó elemet” stb.) gondosan körbevágják, és ezt a kivágott részt – mintegy térbe helyezve – „kilógatják” a fotó keretéből, vagy ráillesztik az újság valamelyik állandó dizájnelemére (például címre, logóra, keretre). E klasszikus eljárás az elmúlt években, mondhatni, önálló stílussá nőtte ki magát – sok esetben szinte teljesen új életre keltve egy-egy fotót.
Vajon mi újat tud a híres képnézegető legfrissebb verziója?
Néhány apró változtatással sokkal elviselhetőbbé tehetjük Vistánkat. Van, amitől jobb megszabadulni benne, de olyan is, amit nekünk kell előbányásznunk. Íme 13 lépés az átalakításhoz.
Közvetlenül nyomdagépeken fut az új kiadvány előkészítő szoftver
Talán nem jön rosszul a mostani pénzviharos időkben egy olyan szoftver, amellyel nyomon követhetjük a kiadásainkat és bevételeinket. Kevés olyan fajta van, ami könnyen kezelhető, ezért most egy ilyet mutatunk be.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.