FastStone Image Viewer 3.7
Ismét sok hasznos újítás került a híres képnézegető programba.
Ismét sok hasznos újítás került a híres képnézegető programba.
„Ingyen ebéd márpedig nincs” – tartja a népszerű mondás és való igaz, van az életnek néhány olyan területe, ahol helytálló ez a megállapítás. Szerencsére a szoftvereké nem ilyen. Cikkünkben bemutatjuk az általunk leghasznosabbnak vélt ingyenes alkalmazásokat kategóriánként csoportosítva.
Segélyvonal fórumunkon visszatérő probléma, hogy a Windows elindulása után az operációs rendszer sebessége vetekszik egy álmos lajháréval. Ilyenkor ha elővesszük a Feladatkezelőt, kiderül, hogy svchost.exe fájl valamelyik futó példánya sajátítja ki magának a processzort.
A Conficker féreg jött, látott, és majdnem győzött. A Microsoft 250 ezer dolláros „vérdíjat” tűzött ki a készítőre. Most elmondjuk, hogy miért.
Legutóbbi leckénkben úgy búcsúztunk, hogy félredobtuk a bemagolnivaló, száraz elméletet, előkaptuk világhírű konferenciánk weboldalának féléves HTML vázát, kicsit leporoltuk, leegyszerűsítettük, majd elkezdtünk hozzá stíluslapot gyártani. Igaz, nem jutottunk túl messzire, úgyhogy a valóban izgalmas dolgok még csak most következnek.
Felejtsük el az ecsetet! A Painter ismét az élre került a „természetes” rajzeszközök terén.
Tökéletes szoftver nem létezik, még a legjobb alkalmazásból is hiányozhatnak hasznos funkciók. Tökéletes példa erre az Office 2007, amely – elvileg – mindent tud, amit egy teljes körű irodai programcsomagtól elvárhatunk.
Kinek ne jutott volna már eszébe szakállat, bajuszt rajzolni ismerősei képére. A tollal, ceruzával való pepecselésnél látványosabb a digitális megoldás, ráadásul ezzel ugyanazon a képen többféle variációt is kipróbálhatunk.
Az internetes jelszókezelő alkalmazásokkal akkor is hozzáférhetünk jelszavainkhoz, ha nem saját számítógépünk előtt ülünk. Íme, négy ingyenes megoldás.
Egyszerű bitképből vektoros grafikát készíteni evvel az olcsó online szolgáltatással.
Jelen cikkünkben kifejezetten a grafikus vezérlők számára készített segédprogramokat járjuk körül. A gyári és harmadik fél által készített programok bemutatása előtt azonban nem árt egy kis elméleti bevezetés.
Amennyiben hajlamosak vagyunk ikonokkal telepakolni az Asztalt – legyen az alkalmazásokat indító parancsikon vagy épp az Asztalra letöltött vagy elmentett dokumentumok –, imádni fogjuk a Stardock legújabb fejlesztését, a Fencest.
A Windows 7 egyik izgalmas újdonsága, hogy képes „valódi” merevlemezként kezelni a VHD (Virtual Hard Drive) állományokat.
Nem elég csupán a vírusirtót frissíteni, a szoftverkörnyezetünket is állandóan naprakészen kell tartani ahhoz, hogy elkerüljük a fertőzéseket.
A merevlemezeken létrehozott partíciók „kőbevésettsége” az egyik leggyakoribb probléma, amivel a felhasználónak szembe kell néznie: ha már létrejöttek, nagyon nehéz megváltoztatni őket.
A MAGIX betörni készül a profi zenei programok piacára.
A .NET keretrendszer különböző verzióinak inkompatibilitása sokaknak keserítette már meg az életét. Pedig van megoldás!
Milyen alkalmazásra bízzuk számítógépünk védelemét? A kérdésre nem egyértelmű a válasz, ezért megvizsgáltunk tíz teljes körű biztonsági csomagot, hogy olvasóink számára megkönnyítsük a választást.
Sorozatunk újabb mérföldkövéhez érkeztünk: ez az a lecke, ahol magunk mögött tudjuk az unalmas elméletet, és belevetjük magunkat a gyakorlatba, azaz vadul elkezdünk weboldalt építeni.
„A lustaság fél egészség”, erre épít a CyberLink új video- és képszerkesztő programja.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.