Ha weboldal-szerkesztésbe kezdünk, vagy éppen a jelenlegit szeretnénk feldobni egy navigációs panellel, akkor megírhatjuk kódban, vagy használhatunk rá célprogramot. Ez utóbbi nagyban megkönnyíti a munkánkat, hiszen számtalan előre elkészített sablonból választhatunk, könnyen átírhatjuk a paramétereket és a végén egy kész kódot kapunk, amit csak be kell illeszteni. Ezzel a megoldással számtalan sor kódolását spórolhatjuk meg, a ráfordított időről nem is beszélve.
A Sothink alkalmazásai között két megoldás is akad, a DHTML Menu és a Tree menu. Az előbbivel vízszintes, az utóbbival függőleges menüszerkezetet hozhatunk létre, ami főleg a portálfelépítésű oldalakon jöhet jól. A két alkalmazás szinte csak ebben különbözik, másban nem, ezért ez utóbbit teszteltük a GiveAwayOfTheDay.com oldal jóvoltából.
Pár kattintás
A program felülete a kényelemre rendezkedett be és a kezdőknek is sok segítséget nyújt. Az első lépésben például varázslóval választhatunk a meglévő sablonból olyat, amely a weblapunk külsejéhez a legközelebb esik. Természetesen kezdhetünk üres oldallal is, de az ismerkedési időben célszerű egy előre elkészített szerkezetet kipróbálni. Betöltés után valóban pár kattintással elkészíthetjük az új menüt, de a program logikáját nem lehet olyan gyorsan elsajátítani. Ez abból adódik, hogy két helyen vannak a szükséges paraméterek (jobb oldalon és alul). A mintakép folyamatosan frissül, az összes változást nyomon követhetjük, amit módosítunk. Ha nem tetszik a kínálat, vagy van már DHTML-menü állományunk, akkor azt is importálhatjuk további szerkesztésre. A testre szabást segíti a sablonok közötti stílusok másolása, tehát kombinálhatjuk egymással a meglévő kereteket, színeket, betűformákat.
Induláskor számtalan sablonból válogathatunk
Amikor elkészülünk a végeredménnyel, nincs más teendőnk, mint beágyazni a weboldalba. Ebben szintén egy varázsló vezet végig többféle lehetőséggel, például készíthetünk JavaScript állományt, valamint megkapjuk a weboldalba beillesztendő kódot és fájlokat kézi szerkesztésre. Amennyiben még utólag szeretnénk módosítani a weboldalunkon, külön is lementhetjük egy megadott helyre a menühöz tartozó elemeket.
Menüextrák
A szerkesztő pár olyan pluszlehetőséget is tartalmaz, amelyekkel kezelhetőbbé tehetjük weboldalunkat. Az egyik ilyen szolgáltatás a Google webhelytérkép (SiteMap) készítője, segítségével XML állományt hozhatunk létre pár kattintással. Mindössze a webcímet kell megadnunk, majd azokat az adatokat, amelyekkel befolyásolhatjuk a kereső működését. A végeredményt egy mintaablakban tekinthetjük meg és menthetjük el.
A Google számára oldaltérképet is készíthetünk
Egy másik eszköz az oldaltérkép létrehozására szolgál, ami főleg akkor hasznos, ha a weboldalunkat könnyen áttekinthetővé szeretnénk tenni. Itt szintén több stílusból válogathatunk, de egyedi CSS állományt is megadhatunk. Hasznos kiegészítő még a keresőbarát kód elkészítése, hiszen a weboldalakhoz manapság ez elengedhetetlen, ha azt szeretnénk, hogy a weboldalt hamar megtalálják külső helyekről. Ezt egyszerűen csak be kell illesztenünk a megfelelő helyre, a kód rejtve lesz.
Adatok
- JavaScript alapú menükészítő
- Google oldaltérkép készítése
- SEO-kód létrehozása a menühöz
- Oldaltérkép generálása
- Sablonok sokasága
- Weboldalba történő exportálás
- Vista alatti működés
- Forgalmazó: SourceTec Software Co., LTD.
- Ár: 60 USD (kb. 12 000 Ft)
- Web: www.sothink.com/product/treemenu/index.htm
Értékelés
Előny: pár kattintással látványos menüszerkezetet hozhatunk létre
Hátrány: otthoni felhasználóknak drága
Teljesítmény: 4
Szolgáltatás: 4,5
Ár/érték: 3,5