Újabb fronton lép háborúba a Google
A Google máe csak olyan, hogy képtelen a fenekén ülni, és minél nagyobb szeletet szeretne azokból a piacokból, melyeken jelen van. De ki kárhoztatná érte?
A Google máe csak olyan, hogy képtelen a fenekén ülni, és minél nagyobb szeletet szeretne azokból a piacokból, melyeken jelen van. De ki kárhoztatná érte?
Bár a legtöbbünknek a Nokia hallatán kapásból a kétezres évek elejének strapabíró slágermobilja, a 3310 jut eszünkbe, de van a cég szortimentjében más is, amit ráadásul lábbal illethetünk.
Jó az, ha intelligens otthonban élünk, csak éppen közben az emberek kétharmada úgy gondolja, egyáltalán nincs biztonságban.
Bár egy átlagos magyar lakótelep valamelyik lakásában még kissé távolinak tűnik az okosotthonok fogalma, a piac brutálisan növekszik.
Egyelőre nem lesz okoskijelzője a Google-nek, de az óriás nem zárkózik el az ötlettől.
A gyártó erősen rágyúr a fejlesztői gárdára, így próbálja behozni a későn ébredésből fakadó hátrányát.
Bár azt hihetnénk, a két óriáscég bármihez nyúl, az azonnal arannyá változik, akad egy olyan piaci szegmens, amely egyre divatosabb, mégsem tudnak benne az élre törni.
Na persze nem Magyarországon, hanem egy picit nyugatabbra. De egyszer csak begyűrűzik hozzánk is a dolog... talán.
Az 50 millió felhasználó adatait érintő Facebook botrány után a cég valamiért úgy döntött, inkább nem hozakodik elő azzal a kütyüvel, amivel piacot akart szerezni az intelligens otthonokban.
Attól, hogy valakinek sem lehetősége, sem ideje otthon a szabadban kertészkednie, még nem kell lemondania erről az egyébként egészen megnyugtató tevékenységtől. És még Wi-Fi is van hozzá. És az Agymenőkből tudjuk jól, hogy minden jobb Wi-Fivel.
Arról a vállalatról van szó, amely egyrészt szinte minden fontos vállalatnak gyárt: iPhone-okat, laptopokat, tableteket, meg úgy egyáltalán mindent. Közben pedig folyamatosan kapják a gyerekmunka, túlóra és öngyilkosság-hullám miatti vizsgálatokat.
Az egykori PC-s nagyhatalom mára az üzleti megoldások terén jeleskedik, ezért a hangvezérelt asszisztensek piacára sem a Google és az Alexa szintjén száll be.
Ha kissé pityókásan hülye sms-eket vagy csevegőüzeneteket küldesz a barátaidnak, az csak ciki. De ha részeg gagyogás miatt pénzt utalsz el nekik, az már elég fájdalmas élmény lehet másnap.
Az ember azért vesz füstérzékelőt, hogy ne égjen le a háza. Aztán kiderül, hogy ettől függetlenül mégis megtörténhet a baj.
Kávéztni mindig és mindenhol kell, még olyan helyeken is, ahol egy átlagos eszközre ezer veszély leselkedik. De ezt a kávéfőzőt talán még egy gombafelhő se zavarná.
Régóta a megbízhatóság és a teljesítmény javítására koncentrálnak az otthoni Wi-Fi-eszközök fejlesztői, az utóbbi években feltűnt mesh azonban tud érdemben újat mutatni.
Minden annyiba kerül, amennyiért megveszik, de még ez sem lehet indok egy 250 000 forintos bornyitóra. Vagy mégis?
Tényleg ott tartunk, hogy ha valamilyen eszközünk akár egy pillanatra is a hálózatra kapcsolódik, rögtön veszélyt jelent a biztonságunkra? A jelek szerint igen.
Szép számban fogyhat a Galaxy S9-es széria, és nagyszerű eredmények elé néz az LG is.
Nehezen ébredők tudják csak igazán értékelni azt a fejlesztést, amit a Google Home fog kapni hamarosan.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.