Megvan, hogy sikerülhetett feltörni a Twittert
A támadók Twitter-alkalmazottakon keresztül fértek hozzá a rendszerhez a social engineering módszerével. Végül megtévesztés vagy kenőpénz segített.
A támadók Twitter-alkalmazottakon keresztül fértek hozzá a rendszerhez a social engineering módszerével. Végül megtévesztés vagy kenőpénz segített.
Tegnap éjjel durva hackertámadást szenvedett el a Twitter, az akció egy bitcoin-csalás része volt, kamu bejegyzésekkel egy csomó nagyágyú profilján. A mikroblog sosem szenvedett még el ekkora blamázst, be is zuhantak a részvényei.
Donald Trump büszkélkedett el a történettel egy interjúban, szerinte zseniális húzás és nagy siker volt a 2018-as akció.
Kémkedési célzattal indították azokat az adathalász támadásokat, amelyek a LinkedIn-ről indultak, álláshirdetésnek álcázva. Az új támadási forma a social engineeringre épít.
A biztonsági szakértők évek óta kongatják a vészharangot, ennek ellenére továbbra sem történt számottevő előrelépés az internetes hálózatra csatlakozó nyomtatók esetében.
Okosórák, okoshűtők, okos villanykapcsolók. Sok téren megkönnyítik az életünket - de egyben a támadók dolgát is.
Nem szabad arra a levélre kattintani, amelyben a leírás szerint Müller Cecília ingyen védőfelszerelést ad a járvány ellen - csalók próbálnak visszaélni a helyzettel.
Kettő komoly hiba is van az Intel processzorokban, amelyeken keresztül a hackerek érzékeny adatokhoz juthatnak.
Május végén egy óriási adatcsomagot fedeztek fel, benne 500 millió Facebook felhasználó adataival. Ezek között 370 ezer tartozik magyarokhoz.
A brit légitársaság fontos információihoz jutottak hozzá illetéktelen személyek.
Egy hackereknek kitalált piactéren több mint 43 000 weboldalhoz és szerverhez lehet hozzáférést vásárolni.
Az FBI szerint egyértelműen Kína felelős azokért a betörési kísérletekért, amelyekkel a COVID-19 elleni vakcina fejlesztésével kapcsolatos adatokat próbálnak ellopni.
Már megint egy gigantikus adatcsomagra keresnek vevőt a sötét internet mélyén - esélyesen kevés lehet benne a magyar találat, de azért érdemes megnézni, hátha valaki közületek is használta az érintett szolgáltatásokat.
A hackerek már ezeket is hamisítják annak érdekében, hogy még több információt lophassanak.
Kifejezetten egyszerű trükkel sikerült gigantikus összegeket lenyúlni abból a pénzből, ami a károsult cégeknek volt félretéve. Ilyen csalás már jó pár éve nem sikerült senkinek, mert elvileg alapvető, hogy mindenki védekezik ellene: ebben az esetben nem sikerült.
BIOS-szinten érzékeli a végpontokra leselkedő fenyegetéseket a fejlett Dell SafeBIOS Events & IoA.
A hackerek 80 százalékos sikerességgel tudják megkerülni a hitelesítési folyamatot, így az ujjlenyomat-olvasók sem valami biztonságosak már.
A Safari biztonsági réseit időközben már befoltozták, de így is heves szemöldökráncolásra ad okot a dolog.
A hackerek által tönkretett 7600 oldal nem is visszaállítható pontosan a dark web működési módja miatt. A szervergazda nem is indítja újra a szolgáltatást, elege lett a dologból.
Az egyik alapító szerint erre azért volt szükség, mert elképesztően megugrott azon csalók száma, akik a vészhelyzetre hivatkozva próbálnak meg pénzt vagy személyes adatokat kicsalni az emberekből.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.