Orosz és észak-koreai hackerek támadják a vakcina-kutatókat
Elsősorban olyan gyógyszergyárakat és laboratóriumokat érnek támadások, amelyek már a COVID-védőoltás klinikai tesztjénél tartanak. A Microsoft szerint három csapat felelős az akciókért.
Elsősorban olyan gyógyszergyárakat és laboratóriumokat érnek támadások, amelyek már a COVID-védőoltás klinikai tesztjénél tartanak. A Microsoft szerint három csapat felelős az akciókért.
Feloszlik a zsarolóvírusokra szakosodott Maze hackerbanda, de nagy kérdés, hogy kiadják-e a feloldókulcsokat.
Több kórház is kénytelen papíralapon működni, mert Kelet-Európából óriási zsarolóvírus-támadáshullámot indítottak az amerikai egészségügy ellen.
Az amerikai választások alatt különösen aktívak a hackerek, most például Donald Trump kampányoldalát törték fel.
A cég egyik felhőszolgáltatását vették célba rontó szándékkal, azonban a biztonsági csapatnak sikerült elhárítani a rekord-mennyiségű káros adatcsomagot.
Pedig arról cikkeztek nemrég, hogy egy biztonsági szakértő kitalálta a fiókhoz tartozó "maga2020!" jelszót.
Az érintett hackerek a legpusztítóbb orosz cyberhadviselési egység, a Sandworm tagjai, és olyan támadások mögött állnak, mint a NotPetya, a KillDisk vagy az OlympicDestroyer.
Egy orosz hackerhálózat működését állította meg a vállalat. Állítólag a kórházak elleni zsarolóvírus-támadások mögött is ez állt.
Adóvisszatérítést ígérve próbálnak személyes adatokat szerezni a csalók, akik a NAV-nak adják ki magukat az e-mailes csalások során.
Erre pedig egy fehérkalapos hackercsapat jött rá, és szólt is az Apple-nek. A cég 288 000 dollárral köszönte meg a kutatómunkát.
A Qiui Cellmate nevű termékében komoly biztonsági hiba van, így a hackerek zárolhatják a férfi erényövet az ismeretlen viselőkön.
A szakértők szerint egy hackercsoportnak sikerült betörnie egy amerikai kormányzati ügynökséghez.
A hackerek újabb kampányokat indítottak, ezúttal a felhasználók Facebook- és Instagram-fiókjainak jelszavaira pályáznak.
Az utóbbi időben egyre nagyobb erőkkel támadják az egészségügyet a zsarolóvírusok mögött álló hackerek, és már a koronavírus elleni kutatásokkal foglalkozó cégek is a célpontjaik között vannak.
A kár több százezer svájci frankra rúg és a hatóságok szerint ennek jó része már külföldi számlákra vándorolt.
Egészségügyi intézmények ellen ekkora támadást talán még nem is hajtottak végre Amerikában: 400 kórházat bénítottak meg zsarolóvírusokkal.
A következő történetnek egyelőre nincs vége. Lehet, hogy teljesen sosem lesz. Mindenesetre egy tizensok éve használt Gmail-fiók, levelek tízezrei, Drive tartalmak és egy teljes YouTube csatorna ment így a levesbe. Elmesélem, hogyan - talán másoknak tanulságos és hasznos lehet.
A Nemzeti Kibervédelmi Intézet tájékoztatása szerint a magyarországi kórházakat sem kímélik a koronavírus témájára építkező cyberbűnözők.
A hackerek mindössze 3 másodperc alatt kiaknázhatják a Zerologon sérülékenységet, amit a szakértők a legsúlyosabb biztonsági rések közé sorolnak.
Kínai, iráni és orosz hacker-csoportokról egyaránt beszámolt a Microsoft, melyek a kampányhoz köthető személyek fiókjaira pályáznak.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.