Lopják a Facebook- és az Instagram-jelszavakat
A hackerek újabb kampányokat indítottak, ezúttal a felhasználók Facebook- és Instagram-fiókjainak jelszavaira pályáznak.
A hackerek újabb kampányokat indítottak, ezúttal a felhasználók Facebook- és Instagram-fiókjainak jelszavaira pályáznak.
Az utóbbi időben egyre nagyobb erőkkel támadják az egészségügyet a zsarolóvírusok mögött álló hackerek, és már a koronavírus elleni kutatásokkal foglalkozó cégek is a célpontjaik között vannak.
A kár több százezer svájci frankra rúg és a hatóságok szerint ennek jó része már külföldi számlákra vándorolt.
Egészségügyi intézmények ellen ekkora támadást talán még nem is hajtottak végre Amerikában: 400 kórházat bénítottak meg zsarolóvírusokkal.
A következő történetnek egyelőre nincs vége. Lehet, hogy teljesen sosem lesz. Mindenesetre egy tizensok éve használt Gmail-fiók, levelek tízezrei, Drive tartalmak és egy teljes YouTube csatorna ment így a levesbe. Elmesélem, hogyan - talán másoknak tanulságos és hasznos lehet.
A Nemzeti Kibervédelmi Intézet tájékoztatása szerint a magyarországi kórházakat sem kímélik a koronavírus témájára építkező cyberbűnözők.
A hackerek mindössze 3 másodperc alatt kiaknázhatják a Zerologon sérülékenységet, amit a szakértők a legsúlyosabb biztonsági rések közé sorolnak.
Kínai, iráni és orosz hacker-csoportokról egyaránt beszámolt a Microsoft, melyek a kampányhoz köthető személyek fiókjaira pályáznak.
Olyan egyedi témák terjednek a Windows 10-hez, amelyek a felhasználók Microsoft-fiókjaihoz tartozó infókra pályáznak.
Komoly pénzeket húzhat le az emberekről az úgynevezett fleeceware app, ami nem kifejezett trójai vagy zsarolóvírus, hanem egy sokadik ronda módja a károkozásnak.
Egy orosz férfi mert nagyot álmodni, és megpróbált kártevőt elhelyezni Elon Musk cégének rendszerén, de még időben sikerült lekapcsolni.
A Drive egyik beépített funkciójával könnyedén változhatják meg a hackerek a már megosztott fájlokat úgy, hogy azt a Goolge észre sem veszi - meg persze mi sem.
Mivel a kiberbűnözők és célpontjaik is a gép elé kényszerültek nyári programjaik helyett, így a tavalyihoz képest jóval több dolga van az antivírus szoftvereknek.
A Hacker Newson megjelent írás elsöprő sikert aratott az olvasók között, és számos feliratkozót szerzett alkotójának - aki valójában nem is létezik.
A koronavírus miatt egyre többen állnak át távmunkára, mellyel megnő a kockázata, a hacker-támadásoknak és a zsarolóvírusok településének. De mik a jelei annak, hogy valaki rosszban sántikál?
20 gigabájtnyi szellemi tulajdon és belsős dokumentum szivárgott ki az Inteltől, és került fel az internetre.
Zsarolóvírussal zárolták a cég létfontosságú adatait, és források szerint a tech-vállalat kifizette a válságdíjat, hogy ismét hozzáférhessen azokhoz.
A cég 30 000 gépét fertőzték meg, 1,3 milliárd forintba került a helyzet megoldása.
Valerian Chiochiut bűnösnek találták: az Infraud mögött álló cyberbűnözői csoportnak segített rengeteg adatot lopni.
Úgy tűnik, hogy a nagyszabású akció mögött elég fiatal elkövetők álltak.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.