Meghackelt Windows 10-es témák lophatják el a Microsoft-fiókod belépési adatait
Olyan egyedi témák terjednek a Windows 10-hez, amelyek a felhasználók Microsoft-fiókjaihoz tartozó infókra pályáznak.
Olyan egyedi témák terjednek a Windows 10-hez, amelyek a felhasználók Microsoft-fiókjaihoz tartozó infókra pályáznak.
Komoly pénzeket húzhat le az emberekről az úgynevezett fleeceware app, ami nem kifejezett trójai vagy zsarolóvírus, hanem egy sokadik ronda módja a károkozásnak.
Egy orosz férfi mert nagyot álmodni, és megpróbált kártevőt elhelyezni Elon Musk cégének rendszerén, de még időben sikerült lekapcsolni.
A Drive egyik beépített funkciójával könnyedén változhatják meg a hackerek a már megosztott fájlokat úgy, hogy azt a Goolge észre sem veszi - meg persze mi sem.
Mivel a kiberbűnözők és célpontjaik is a gép elé kényszerültek nyári programjaik helyett, így a tavalyihoz képest jóval több dolga van az antivírus szoftvereknek.
A Hacker Newson megjelent írás elsöprő sikert aratott az olvasók között, és számos feliratkozót szerzett alkotójának - aki valójában nem is létezik.
A koronavírus miatt egyre többen állnak át távmunkára, mellyel megnő a kockázata, a hacker-támadásoknak és a zsarolóvírusok településének. De mik a jelei annak, hogy valaki rosszban sántikál?
20 gigabájtnyi szellemi tulajdon és belsős dokumentum szivárgott ki az Inteltől, és került fel az internetre.
Zsarolóvírussal zárolták a cég létfontosságú adatait, és források szerint a tech-vállalat kifizette a válságdíjat, hogy ismét hozzáférhessen azokhoz.
A cég 30 000 gépét fertőzték meg, 1,3 milliárd forintba került a helyzet megoldása.
Valerian Chiochiut bűnösnek találták: az Infraud mögött álló cyberbűnözői csoportnak segített rengeteg adatot lopni.
Úgy tűnik, hogy a nagyszabású akció mögött elég fiatal elkövetők álltak.
Steve Wozniak szerint a YouTube-on az ő nevében próbálják egyesek átverni a gyanútlanokat, és a Google nem tesz ez ellen semmit.
Abban azért ne reménykedjünk, hogy nekünk is jut belőle: ez a különleges kiadás csak profi biztonsági szakértőknek jár.
A Twitter eddig tagadta, de a jelek szerint több felhasználó személyes üzeneteihez is hozzáfértek a hackerek.
A kiberbűnözők egy része már túllépett a vírusokon és egyéb régimódi módszereken: túlterhelik a gyorstöltőt, hogy az túlterhelje és tönkretegye a rá kapcsolt eszközöket.
A támadók állítólag rávették a Twitter dolgozóit, hogy adjanak nekik hozzáférést a hálózat belső rendszereihez.
Noha a mikroblog történetének egyik legnagyobb hacker-botrányán van túl, ez nem sodorja a tönk szélére a vállalatot a tőzsdén. Pedig az első pillanatokban úgy tűnt, nagy baj lesz.
Azt viszont nem mondja meg a Twitter, hogy a hackerek hozzáfértek-e a privát üzenetekhez a legutóbbi támadás során.
A Cozy Bear néven ismert hacker-csapatot már jó ideje ismerik a biztonsági szakemberek, most a jelek szerint új jövedelemforrást találtak.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.