A Firefox hibáján keresztül rémisztgetik a Windows felhasználóit
Egy Firefox-hibát használnak a hackerek ahhoz, hogy meggyőzzék az embereket: deaktiválják a rendszerüket.
Egy Firefox-hibát használnak a hackerek ahhoz, hogy meggyőzzék az embereket: deaktiválják a rendszerüket.
Egy régebbi, nulladik napi sérülékenység miatt a Google és a Samsung egyes csúcsmobiljai (többek között) a mai napig sebezhetőek, és nem csak elméletileg.
A checkm8 az iPhone 4S-től kezdve az iPhone X-ig minden Apple mobilon működik, az Apple valószínűleg sosem tudja majd javítani a sérülékenységet.
Ezúttal a Lenovo Solution Centre-ben találtak hibát, a gyártó pedig a jelentések szerint megpróbálta eltüntetni a nyomokat.
1 millió dollár is járhat a biztonsági réseket találóknak: mindezt az idei Black Hat biztonsági konferencián árulta el az Apple.
Nagyon veszélyes biztonsági réseket találtak az NVIDIA grafikus vezérlők windowsos illesztőprogramjaiban.
Szerencsére a hatból ötöt az iOS 12.4-ben már javítottak az Apple mérnökei.
A támadók követhetik és azonosíthatják is a felhasználókat a Bluetooth-ban talált biztonsági résen keresztül.
A digitális fejvadászoknak akár 30 000 dollárt is hajlandó kifizetni egy Chrome-ban talált hibáért a Google.
Sokan fontosabbnak tartják a bűnözők rács mögé juttatását a lehetséges biztonsági kockázatoknál.
Ellenkező esetben bizonyos videofájlok megnyitásakor a hackerek teljes mértékben átvehetik az uralmat a PC-d fölött.
Az erős PC-kre szokás viccesen azt mondani, hogy ezzel még a NASA rendszere is meghackelhető, ehhez képest egy miniatűr gépecske is elég volt egy igazi NASA-betöréshez.
A Microsoft által nemrég felfedezett sebezhetőség a felhasználók körében ezek szerint kevéssé keltett pánikot, ehhez képest az amerikai védelmi ügynökségben igen.
A Flipboard Android és iOS alatt egyaránt népszerű hírolvasó app, de most nem a sikeréről kell beszélnünk: kétszer is betörtek a szervereikre és vittek egy csomó felhasználói adatot.
Két egyetemmel is együttműködött az óriáscég azért, hogy megmutassa, miért fontos, hogy a felhasználók megadják a Google-nek a telefonszámukat.
Több millió felhasználói e-mail-címét és telefonszámát lopták el, köztük rengeteg híres celebét és influenszerét is.
A Bluetooth-alapú biztonsági kulcsokon keresztül az ügyes hackerek beléphetnek a célpontok fiókjába is.
Itt a ZombieLoad, az RIDL és a Fallout, amiket az Intel gyűjtőnéven csak MDS-ként emleget. Otthoni gépekről és felhős szerverekről is lelophatták az adatokat a hackerek.
A WhatsApp szakemberei nemrég olyan biztonsági rést fedeztek fel, amelyen keresztül gyakorlatilag bárkit meghackelhetett bármelyik kormányzat.
A Michigani Egyetemen mutatták be a Morpheus processzor biztonsági architektúráját, amely gyakorlatilag a legügyesebb hackerekkel szemben is sebezhetetlen.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.