A Vírusok Varázslatos Világa 26: „Bejelentett támadó webhely”
Vannak weboldalak, amelyekben van valami, amit nem a készítők tettek bele. Hogy kerül a támadó kód beléjük, és miért nem vesszük észre?
Vannak weboldalak, amelyekben van valami, amit nem a készítők tettek bele. Hogy kerül a támadó kód beléjük, és miért nem vesszük észre?
Jelen leckénkben a honlapkészítés egyik, ha nem a „legzűrösebb” területére evezünk: elkezdjük összerakni konferenciánk regisztrációs űrlapját. Ez alkalommal elsősorban az űrlapok tartalmi részével, vagyis a HTML-kóddal fogunk foglalkozni, a formázás (CSS), a helyben történő ellenőrzés és az egyéb kényelmi szolgáltatások (JavaScript) a következő leckékre maradnak.
Havi 10 ezer oldalig nyújtózkodhatnak a kisirodák
Változatos méretű, kétoldalas dokumentumokhoz szánt megoldás a DocuMate 742
Elindult a PC World legújabb projektje, az olvasószerkesztőnk által pátyolgatott Electrose, amely az informatika világát női szemmel, lazán és fiatalosan közelíti meg.
A myVip.hu felhasználó immár a közösségi oldal felületén belül is elérhetik a Live Messenger szolgáltatását.
Aktuális leckénkben két klasszikus dizájnproblémát fogunk egy kicsit alaposabban körüljárni. Először megnézzük, hogyan dobhatjuk fel például főoldalunk híreit egy kicsit lekerekített sarkú (vagy még díszesebb) dobozokkal, majd ezt követően több technikát is kipróbálunk arra, hogy címsorainkat képekkel helyettesítsük, hogy legalább ezek szebb betűtípusokkal jelenhessenek meg oldalainkon.
Szabadon értelmezzük a közösségi oldalakat, ezúttal nem a Facebookról, hanem a YouTube-ról lesz szó. Hát persze, hogy mobiltelefonon.
Amikor egy szövegszerkesztőben hosszabb dokumentumokon dolgozunk, akkor - jó esetben - a címsorokat megfelelő stílusokkal látjuk el. Részben azért, hogy a későbbiekben egyszerűbben formázhassuk ezeket, részben pedig azért, mert ezek felhasználásával a program létre tudja hozni a dokumentum tartalomjegyzékét. Ha hasonlóan gondosan készítünk elő egy hosszabb HTML-dokumentumot, akkor semmi akadálya annak, hogy ugyanígy automatikusan készüljön el az oldal tartalomjegyzéke.
Az elegáns lakk fekete nyomtató akár automatikusan kijavítja fotóinkat
Amikor honlapunkon sok-sok adatot tartalmazó táblázatokat vagy például tabulált listákat szeretnénk megjeleníteni, akkor e célra leginkább HTML-táblákat használunk. Ezeket a táblázatokat - a megfelelő előkészületek után - néhány stíluselemmel és egy-két JavaScript funkcióval „megfűszerezve” nemcsak sokkal csinosabbá, de áttekinthetőbbé és felhasználóbarátabbá is alakíthatjuk.
Legutóbb azzal az ígérettel fejeztük be a 13. leckét, hogy ez alkalommal elkezdjük oldalunkat JavaScriptből alakítgatni, és hogy az oldal programozott „farigcsálását” a linkekkel kezdjük. Ám mielőtt nekikezdenénk a JavaScript-programozásnak, egy kicsit korrigáljunk oldalunk stíluslapján.
Az ASUS új külső Blu-ray-olvasója elegáns külsőt kapott, és az oldalán egy nagy X villog.
Egyszerűen hozhatunk létre javascriptes navigáló menüt weboldalunkra.
Videós aloldalunk, a PC World TV folyamatosan frissül a szerkesztőség által készített tartalmakkal is, melyekből pár újabb, izgalmasabb témát ajánlunk mindenki figyelmébe.
Három új imageFORMULA lapolvasót jelentett be a Canon
Az előző részben elkészült a szószátyárok 2009. évi konferenciájának weboldala - egész pontosan annak nyitóoldala. Az előző 11 lecke során megtanultuk, hogyan kell felépíteni egy oldal tartalmi és strukturális részét, és azt is, hogyan lehet a tartalmat a kívánt formába önteni. Ez alkalommal belekezdünk a honlapok harmadik „rétegébe”, a viselkedésbe - vagyis a JavaScriptbe.
Akárcsak elődei, a nyolcas Internet Explorer is felülírja a régebbi verziókat telepítés közben, ezért bajban lehetünk, ha webfejlesztéssel foglalkozunk és létfontosságú, hogy ellenőrizhessük oldalunk kinézetét az Internet Explorer korábbi változataiban.
Nemrég egy viszonylag modernnek nevezhető NVIDIA grafikus kártya túlhajtásával foglalkoztunk. Várható volt, hogy a „vörösök” oldalára is hamarosan áttérünk, ám ezúttal kicsi nosztalgia is vegyült a megahertzek hajszolása közé.
Sorozatunk előző 11 epizódjában elmerültünk az XHTML leírónyelv és a kaszkád stíluslapok szépségeiben, ami oda vezetett, hogy ma befejezzük a hónapok óta közösen épített első weboldalunkat.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.