Weboldalkészítő suli #7 - Kaszkádvilág
Legutóbb a tartalom világából átléptünk a formák és színek, azaz a web esetében a stíluslapok világába. Most mélyebbre merülünk, és megpróbáljuk megérteni a CSS alapvető működését.
Legutóbb a tartalom világából átléptünk a formák és színek, azaz a web esetében a stíluslapok világába. Most mélyebbre merülünk, és megpróbáljuk megérteni a CSS alapvető működését.
A Microsoft bemutatta webes irodai alkalmazásainak előzetesét.
A Facebook-szerű közösségi szolgáltatások révén a Yahoo több látogatóra számít.
Szolgáltatásokat indítunk: hírlevél, letöltéskezelő, fotógaléria... Áttekintjük a Joomla! bővítménytípusokat, és megtudjuk, hogyan vehetjük őket használatba.
Második alkalommal rendezték meg a Joomla!Napot a CEU Konferencia Központban. Szombat reggel csaknem 100 fős közönség várta az érdekesnek ígérkező előadásokat.
Sorozatunk 2. részében bejelentkezünk az adminisztrációba és megismerkedünk a felhasználócsoportokkal. Eközben még megírjuk első cikkünket is.
Belekezdünk a stíluslapok használatának bemutatásába, azaz megmutatjuk, hogyan húzhatunk „bőrt” a nyers tartalmi elemekre. Ám ezt megelőzően még befejezzük a korábban félbehagyott oldaltervezést.
Amikor valaki weblapszerkesztésbe fog, elsőre bizonyára egy WYSIWYG-szerkesztőhöz nyúl, de később egyre nőnek az igények, a Joomla erre lehet kiváló megoldás.
Új, öt gigabájtos online tárhellyel csalogatja Windows Live oldalaira a felhasználókat a Microsoft. Nézzük, mit is kínál a SkyDrive, miben más ez, mint a szokásos webes tárhelyek!
Az Adobe népszerű képszerkesztő programjának egyik egyszerűsített változata egy ideje online is elérhető. Cikkünkben bemutatjuk a Photoshop Express működését a fiók létrehozásán és a képek feltöltésén keresztül a szerkesztésig.
Már minden tudunk - na jó, ez így túlzás, ahhoz tudunk már eleget, hogy hozzákezdjünk végre egy saját weboldal építésébe! Épp kapóra jön egy megrendelés, egy konferencia weboldalát kellene elkészíteni, nyitóoldallal és számos különböző aloldallal. Meredeken hangzik, de szeretjük a kihívásokat! Vágjunk is bele!
Ezen kis böngésző kiegészítő segítségével egyszerűen tudunk elküldeni weboldalakon található szövegeket.
A Mozilla meghívja a világ összes felhasználóját, hogy vegyen részt tevékenyen a világháló jövőjének megtervezésében. Minden egyben, egyetlen kezelőfelületen: ez az Aurora.
Számos rendkívül hasznos és szórakoztató alkalmazást találhatunk a weben, amelyekkel akár a komoly, drága szoftverek megvásárlása is kiküszöbölhető. Ez sorozatunk negyedik része.
Célunk továbbra is a weboldalkészítéshez szükséges ismeretek átadása - nem tervezzük, hogy átmenjünk webdizájnsuliba - de első oldalunk megalkotása előtt muszáj ezt a témakört is áttekintenünk.
Sorozatunk 3. részében folytatjuk az ismerkedést az XHTML nyelvvel, további tagek (címkék) használatát sajátítjuk el és, szembesülünk az XHTML szigorú szabályaival.
Egy javaslat szerint hamarosan bármi kerülhet a webcím pontja mögé.
Régen a grafikus programok privilégiuma volt, hogy képeinket mindenféle effektussal átalakítsák, manapság erre egy weboldal, egy webes szolgáltatás is képes.
Ha az ember nem sajnálja az időt, hogy online szolgáltatásokhoz forduljon, vagy letöltéssel fáradozzon, számos hasznos alkalmazást találhat a weben.
Már elérhető a Firefox végleges hármas verziója, és úgy tűnik, a világrekord-kísérlet is sikerrel járt. Nézzük, mit kapunk, ha ellátogatunk a Download Day weboldalra!
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.