Font Xplorerrel a kusza betűkészletek ellen
A Windows betűtípusokkal kapcsolatos eszközei nem fejlődtek túl sokat az utóbbi időben, nem csoda tehát, hogy számtalan erre szakosodott segédprogram készült, köztük az ingyenes Font Xplorer.
A Windows betűtípusokkal kapcsolatos eszközei nem fejlődtek túl sokat az utóbbi időben, nem csoda tehát, hogy számtalan erre szakosodott segédprogram készült, köztük az ingyenes Font Xplorer.
Az előző részében elmagyaráztuk, hogy mikor érdemes, és mikor nem fényképfelvételeinket RAW formátumban elkészíteni, ám a kész képek feldolgozására nem tértünk ki részletesen. Most pótoljuk e hiányosságot.
Gyanúsan viselkedik a számítógépünk? Nosza, keressük meg, ki rendetlenkedik!
Célunk továbbra is a weboldalkészítéshez szükséges ismeretek átadása - nem tervezzük, hogy átmenjünk webdizájnsuliba - de első oldalunk megalkotása előtt muszáj ezt a témakört is áttekintenünk.
Ha fontos levelet várunk folyamatosan futtatnunk kell a memóriafaló levelező alkalmazást, hogy lássuk a beérkezett üzeneteket. Vagy mégsem?
A jó idő beköszöntével ismét többen veszik elő fényképezőgépüket. Visszatérő kérdés, hogy JPEG-ben vagy RAW-ban használjuk-e a kamerát. Ez mindig a helyezettől és a feladattól függ. Ahhoz, hogy helyesen tudjunk dönteni, végig kell rágni magunkat néhány elméleti kérdésen.
A Windows képes rengeteg helypusztító „szemetet” felhalmozni a merevlemezen. Nosza, szabaduljunk meg ezektől!
Sorozatunk 3. részében folytatjuk az ismerkedést az XHTML nyelvvel, további tagek (címkék) használatát sajátítjuk el és, szembesülünk az XHTML szigorú szabályaival.
Régen a grafikus programok privilégiuma volt, hogy képeinket mindenféle effektussal átalakítsák, manapság erre egy weboldal, egy webes szolgáltatás is képes.
Az ünnepi asztal mellett vagy a karácsonyfa alatt készült gyertyafényes felvételeknek különleges hangulatot ad a lágyítás.
Számos tulajdonsága miatt szerethetjük a Firefoxot, ám a letöltések kezelésében nem mutat nagy előrelépést az Internet Explorerhez képest. Ám ezen képessége megváltoztatható!
Már az XP alatt is szükség volt egy olyan varázslóra, amely a legmakacsabb régebbi programokat is működőképessé tette az új rendszer alatt. Természetesen Vista alá is elkészült a megfelelő alkalmazás. Próbáljuk ki, például a bosszantó UAC ablakok „felugrása” ellen!
Ha elgondolkoztunk már valaha, hogy vajon miért nincs időzíthető Stop gomb a Windowsban az operációs rendszer leállításához, akkor a WinExit nevű alkalmazást nekünk találták ki!
A Windows saját fájlmásoló rutinja nem rakéta. Nosza, pörgessük fel!
Ha az operációs rendszer nem is nyeri el rögtön tetszésünket, a Vista gyönyörű, színes, vektoros, tetszőlegesen nagyítható ikonjaiba könnyű beleszeretni. Ám még ezeken is van mit beállítani.
Sorozatunk előző részében beszereztük a szükséges eszközöket, és elkezdtünk az ismerkedést a weboldalkészítés világával, ahol a tartalom és a megjelenés élesen elkülönül. Ezúttal az oldalaink tartalmát, annak struktúráját leíró részek kerülnek terítékre.
Gyakorta visszatérő kérdés, hogy a merevlemezről hova tűnik el titokzatos módon az üres lemezterület.
Bizonyos segédprogramok láttán az ember nem győz csodálkozni, hogy a program által megvalósított funkció hogy-hogy nincs beépítve a Windowsba?
Új játék: videótippért nyereményözön!
A GIMP Portable változata könnyed kísérletezésre csábított, ezért újabb trükköket kerestünk, amelyeket kezdőknek is érdemes kipróbálni. Rögtön az elsővel nyári képeinket dobhatjuk fel egy kicsit.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.