Gyerekekkel társalog az 1500 dolláros Moxie robot
1500 dollárba kerül a Moxie nevű robot, ami nem csak beszélget a gyerekekkel, tanulni is segítene nekik.
1500 dollárba kerül a Moxie nevű robot, ami nem csak beszélget a gyerekekkel, tanulni is segítene nekik.
Valaki átalakította a saját robotporszívóját, hogy az úgy nézzen ki, mint a Star Wars R2-D2-ja. Csak egyetlen kérdésünk van: hol lehet fizetni?
Robottaxi-szolgáltatást szeretne indítani az Intel, ehhez használja majd a forgalmi adatokra szakosodott vállalatot.
Azok csak 2022-ben érkezhetnek meg leghamarabb - a késés oka ezúttal is a világjárvány.
Egy kórház Bostonban úgy döntött, hogy a Boston Dynamics híres négylábú robotjait veti be a koronavírus-gyanús emberek szűrésére.
Egy egészen furcsa és picit talán bizarr szabadalmat jegyeztetett be a vállalat.
A koronavírus miatt csak virtuális diplomaosztót tartottak, a robotokra Zoomon keresztül jelentkezhettek be a diákok.
A magyar fejlesztésű megfizethető, nyílt forráskódú robotkészletet több jó ötletet is ötvöz. Retteghet a LEGO Mindstorms?
Világszerte problémát jelent a COVID-19 terjedését kezelni képes egészségügyi személyzet száma és terhelhetősége. De nem Thaiföldön.
Nem lájkolják a fotódat? Nem kommentelnek a cicás videódhoz? Itt az új közösségi app, amiben garantáltan te leszel a sztár: irány a Botnet. Nem, nem az, hanem a másik.
A jelentések szerint Kínában már visszaesőben van a koronavírusos megbetegedések száma. Ez sok mindennek köszönhető, de úgy tűnik, robotok is hozzájárulnak a sikerhez.
Egy mérnöki csoda az UbTech apró ámde rendkívül mozgékony robotja, amely könnyen felhívja magára a figyelmet. Vajon miként teljesít hosszútávon?
Tavaly igen nagy mértékben csökkentette a sofőr nélküli járművek tesztelését az Apple, 23 autóval 7500 mérföldet tettek meg.
Mesterséges intelligenciát használ az új robotbőrönd, aminek hála a látássérültek magabiztosabban utazhatnak.
Ha valaki attól tartana, hogy már itt a gépek lázadása és támad a Skynet, ne rettegjen: a robotkutya állítólag béna, mint egy tökkelütött csivava.
Megújul a HelloWorld Robotprogramozó tábor, amely új helyszínen, merőben új tematikával várja a 10-18 éves robotika iránt érdeklődő fiatalokat. Indul a jelentkezés!
A Cornell Egyetem tudósai olyan robotkezet alkottak meg, amely puha ujjakat kapott. Ezek izzadni is képesek.
Az algoritmus robotoknak segíthet olyan helyeken eligazodni, amelyeket nem ismernek, így akár otthonokban, irodákban is alkalmazható.
A tudósok megalkottak egy robotot, aminek a segítségével Pókemberhez hasonlóan lehet megmászni különböző felületeket.
A jelek szerint sok mindenre jók a biztonsági és rendőrségi robotok, csak épp azokra a feladatokra nem, amikre kitalálták azokat.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.