Keresik a legjobb robotikai startupokat a régióban
UiPath Automation Awards 2020 díjat és komoly pénznyereményt is kaphatnak azok, akik ígéretesnek bizonyulnak, és ez még csak a kezdet.
UiPath Automation Awards 2020 díjat és komoly pénznyereményt is kaphatnak azok, akik ígéretesnek bizonyulnak, és ez még csak a kezdet.
Hat ember és egy robot három és fél hét alatt rakta össze a Selene szuperszámítógépet, ami júniusban a hetedik leggyorsabbnak bizonyult.
Ha kifogytál a Facebookon megosztható bölcsességekből, itt a megváltás: egy gombnyomás az egész, és hidd el, ennek sincs semmi értelme. De jól hangzik.
Ishiguro Hiroshi japán robotfejlesztő rakta össze azt az Erica nevű robotot, ami intelligens, autonóm, és most filmben is szerepel.
A 18 méter magas óriás még nincs teljesen kész, de azt már kipróbálták, működik-e a lába. Elindulni még nem tud, de mozogni már igen.
Egy népszerű YouTuber építette meg a hajnyíró robotot, mivel a járványhelyzet alatt nem tudott elmenni fodrászhoz...
Érdekes felfedezést tettek a mesterséges intelligencia fejlesztésével foglalkozó kutatók az AI-alapú gépekkel kapcsolatban.
Olcsóbb internetszolgáltatást hozhat a villanyvezetékeken mászó Bombyx robot.
949 elemből áll az új Lego Mindstorms-készlet, de nem ez a különlegessége.
Az IR1 magától megtanulja, melyik munkadarab megfelelő és melyik selejt - de azért az emberi faktor sem tűnik el teljesen a gyárakból.
Egy szoftverfrissítésnek hála az Aibo robotkutya már a bejárati ajtónál toporog, amikor a gazdája közelít.
Bár legtöbben a mobiltelefonok rendszerchipjeiről ismerik a vállalatot, az automatizálás piacára is egyre jobban beférkőznek.
Egyre ügyesebb a híres-hírhedt robotkutya, amelyet eddig különféle éles tesztekben lehetett megfigyelni, de mostantól (majdnem) bárki megveheti.
Sokan azért isznak kávét, hogy biztosabban álljanak a földön. A robotok is kávéval segíthetik ugyanezt, de persze nem kell meginniuk hozzá.
A szerkezet alapja egy Raspberry Pi, és bárki beszállhat a mókába az élő közvetítés során.
Sci-fi könyvekben és filmekben már régóta szerepelnek hasonló ötletek, de most már valóban dolgoznak az apró, gyógyító roboton.
A masinát évekkel ezelőtt mutatták be japán kutatók, ám azóta rengeteget fejlődött.
Egy biometrikus szem prototípusa vitte közelebb az emberiséget a kiborgok létezéséhez.
A Roombotok olyan moduláris robotok, amelyek képesek bútort mozgatni és átalakítani, de maguk is azzá válhatnak.
A Boston Dynamics Spot robotkutyája igen sokoldalú, adott esetben egy nyáj vagy csorda terelésére is alkalmas.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.