Az időskori magány eleve is sokaknak okoz boldogtalanságot, de most, a járvány során, amikor a 65-70 év felettiek a legveszélyeztetettebbek, ezért nem javasolt idős rokonainkat látogatni, különösen nehéz lehet egyedül lenni. Nancy Jecker, a Washingtoni Egyetem orvosi karának kutatója szerint segíthetne, ha olyan robotokat fejlesztenének, amik szociális és szexuális interakciók útján pótolnák a magányos emberekek szükségleteit.
Jecker fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy nem szimpla szexrobotokról beszél, amik pusztán a testi vágyak kielégítését szolgálják (és nem mellesleg kritikusok szerint a nők elleni erőszakot teszik elfogadhatóvá), hanem olyanokról, amik képesek ölelni, beszélgetni, fogni tulajdonosuk kezét.
Az idős emberek mellett a mozgásukban korlátozottak, illetve szexuális örömökhöz valamely más, önhibájukon kívül nem jutók számára is ajánlaná ezt a megoldást, mely véleménye szerint jelentős változást eredményezne. Mivel a robot szabadon programozható, olyan tekintetben még jobb is lehet egy emberi társnál, hogy mindenképp türelmes, együttérző marad, előítéletektől mentesen kezeli beszélgetőtársát.