Újabb kisegítő lehetőségeket kap a Windows 10
A Windows 10 nagy májusi frissítése a kisegítő lehetőségek terén is tartogat pár újdonságot.
A Windows 10 nagy májusi frissítése a kisegítő lehetőségek terén is tartogat pár újdonságot.
1990. május 22-én jelent meg egy olyan szoftver, ami még nem volt operációs rendszer, de nagy lépést tett afelé, hogy azzá váljon. A Windows 3.0 nem volt eredeti ötlet, mégis komoly ugródeszkának számított.
Ha már úgyis minden a koronavírusról szól, ezzel kapcsolatban is bekerült néhány friss funkció az Apple mobil operációs rendszerének frissítésébe.
A Microsoft Store marad a helyén, de a parancssor rajongói örülhetnek a Windows saját csomagkezelőjének.
A Windows 10 2004-es verziójával kezdődően többé nem biztosít 32 bites változatot az operációs rendszeréből az új PC-k gyártóinak a Microsoft.
Nemrég a Microsoft, a Kapersky, a McAfee és hasonló nagy antivírus szoftvereknél mutattak ki olyan problémát, amelyek kihasználásával akár az operációs rendszerek is tönkretehetők. De szerencsére gyorsan léptek a gyártók.
A jelentések szerint a HDD-alapú rendszerek észrevehetően gyorsabbak lettek a csomag telepítése után.
Egy kicsit még várni kell a Windows következő nagy verziójára, de az Insiderek akár már ma hozzájuthatnak.
Több fontos hibajavítást is tartalmaz az aktuális csomag, és két kritikus biztonsági rést is megszüntet, szóval ezt nem érdemes halogatni.
A legújabb előzetes buildben már helyet kaptak azok a megújult médiavezérlők, amelyeket sokan kértek már a Microsofttól.
A könnyebb navigáció alapvetően a Chromebookok táblagépes módjánál fokozza a használati élményt.
Sok kritika éri az Apple-t amiatt, hogy évek óta nem változtat a főképernyőjén - bár erre nem mindenki szerint van szükség.
Lehetőség van az Intézőből a képek tömeges átméretezésére és érkezett szövegalapú feladatváltó is.
Gyorsan javította a Microsoft az operációs rendszerben azt a hibát, ami egyes programokban elérhetetlenné tette az internetet.
Jobban figyelnének a biztonsági problémák megoldására, mert a kényszerű távmunkások nem tudnak rendszergazdát hívni a karanténba.
Linux-alapú az UOS, ami egy kínai fejlesztésű operációs rendszer. Ezzel akarják kisöpörni a Windowst az országból.
Két biztonsági résre is figyelmeztetett a redmondi óriás, ezeket már aktívan kihasználják a támadók.
Az asztali operációs rendszerek mezőnyében még mindig 25 százalékos piaci részesedéssel bír a korosnak számító Windows 7.
Egy meglepő jelentés szerint az Android és a Linux kevésbé biztonságosak, mint a Microsoft operációs rendszere.
Az összehajtható eszközökre tervezett Windows 10X-nél alaposan felturbózza majd a rendszerfrissítéseket a Microsoft.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.