Alaposan lelassulhat az 5G terjedése
Az újgenerációs hálózat elrerjedésében fontos szerepe lenne a Huaweinek, de az elmúlt időszak botrányai miatt egyre több helyen kiesnek a pixisből, ez pedig visszafogja a fejlesztéseket.
Az újgenerációs hálózat elrerjedésében fontos szerepe lenne a Huaweinek, de az elmúlt időszak botrányai miatt egyre több helyen kiesnek a pixisből, ez pedig visszafogja a fejlesztéseket.
A Facebook is beállt a sorba, de azért a meglévő Huawei eszközökön használhatóak maradnak a szolgáltatásai - egészen addig, amíg a Google sem vonja meg a maradék támogatást.
Szabadalmi bejelentéshez mellékelt képernyőképek kerültek elő, amelyek állítólag az Android leváltására írt Huawei rendszert ábrázolhatják.
A TSMC szerint a Huawei saját operációs rendszere rövid távon a TSMC eladásait is visszavetheti.
A szoftveróriás azzal érvel, hogy ha a Huawei telefonokat elvágják az Androiud frissítésektől, az biztonsági káoszhoz vezethet.
Az Apple első embere szerint az óriáscég nem kerül kínai feketelistára, és mindkét oldal kölcsönösen tiszteli egymást.
Már lehet tudni, mire váltaná le az Androidot a kínai gyártó, és akad olyan partner is, aki engedett a szigorból. Persze ettől még semmi sincs megoldva.
Egyre több jelentés mondja azt, hogy alaposan visszaesett a Huawei okostelefonok iránti kereslet, egyes elemzők pedig már a márka európai eltűnéséről beszélnek.
A fekvő bokszolóba is lehet még egyet rúgni. Úgy tűnik, lassan a telefon burkolatán és pár nyomógombon kívül tényleg semmi sem marad, amit meghagynak a kínai vállalatnak.
Rengetegen felháborodtak az amerikai elnök legutóbbi magyarázatán. Eközben Amerika mindent elkövet, hogy Dél-Korea is kitiltsa a Huawei-t.
Egyes kereskedőknél 70 százalékkal estek vissza az eladások, az emberek pedig őrült módjára próbálnak megszabadulni a jelenlegi Huawei okostelefonjuktól.
Az ARM is elfordult a Huaweitől, ami azt jelenti, hogy lőttek a Kirin chipeknek. Két nagy brit szolgáltató pedig dobta a kínálatából az 5G-s Huawei okostelefont.
Jól értesült források szerint a Huawei sosem készült arra, hogy világszerte elveszíti az Androidot, a HongMeng OS nem áll készen a globális startra, a Huawei alkalmazásboltja pedig haszontalan.
Nyár elejére időzítette a Huawei kistestvére, a Honor a legújabb sikervárományos mobilpárost, a Honor 20-at és 20 Pro-t. Jó árazás, szuper funkciók, de van néhány viharfelhő is, amit előbb el kell hessegetni. Vajon kapható lesz itthon a tiltás utáni első Honor/Huawei mobil és melyik modell a Honor 20 megjelenésének nagy vesztese?
Kiderült a neve annak az operációs rendszernek, amit 2012 óta fejleszt az Android alternatívájaként a Huawei: HongMeng OS-nek hívják.
Három hónapig még hitelesítheti a rendszerfrissítéseket a Huawei, de új készüléket továbbra sem dobhat piacra Google-szolgáltatásokkal. Augusztus 19-ig van ideje tárgyalni Amerikának és Kínának.
Azután, hogy a Huawei elvesztette az Androidot és a Google-szolgáltatásokat, az Intel, a Qualcomm és sok más chipgyártó is azonnal megszakította a kínai óriással az együttműködést.
Óriási csapást mér a Google a Huaweire: megvonja az androidos licencét; többé nem jön frissítés a Huawei mobilokra, és a Google szolgáltatásait sem érik majd el ezekről a felhasználók.
Kínában már most vihető a Huawei Matebook X Pro laptop rozéarany változata, ami kiváló lehet azoknak, akik nagyszerű, de különleges notebookot keresnek.
A Huawei legutóbbi szabadalmi bejegyzése érdekes megoldással tüntetné el a kijelzőből a szenzorsávokat és kamerákat.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.