Az USB-óvszer nem az, aminek gondolnánk, de nagyon hasznos
Bár a név láttán először felszaladhat az ember szemöldöke, igazából olyan találmányról van szó, amely a gépünket védi attól, hogy tönkretegyék vagy adatokat lopjanak róla.
Bár a név láttán először felszaladhat az ember szemöldöke, igazából olyan találmányról van szó, amely a gépünket védi attól, hogy tönkretegyék vagy adatokat lopjanak róla.
A Turla hackercsoport öt éven keresztül csapolta EU-országok külügyminisztériumainak számítógépeit. A biztonsági kutatók által Oroszországhoz kötött kiberbűnözők érzékeny adatokat szerezhettek meg.
A kártékony kód ezernyi haszontalan árucikkel árasztja el a megtámadott hely XML oldaltérképét, és ezáltal lerontja annak rangsorolását. Több millió weboldal van vbeszélyben.
A slusszkulcs támadásával és néhány olcsó eszközzel pár perc alatt bármelyik Tesla Model X ellopható. De van már új frissítés az autókra.
A Spotify elvileg minden érintettnél resetelte a fiókhoz tartozó jelszót, de ha pórul jártál, érdemes még egy-két óvintézkedést tenned.
Az áldozatukat a tudtuk nélkül hallgathatták le mobilon keresztül a támadók, ha a készülékre telepítve volt a Facebook Messenger.
Egy lekapcsolt hackerboltból szivárogtak ki az adatok, amelyek nagyjából 23 ezer weboldal információit tartalmazzák.
Százezrek adatait lopták el, majd elfelejtették titkosítani az adatbázist.
Peiter Zatko, alias Mudge korábban a Google-nak és a DARPÁ-nak is dolgozott biztonsági projektekben. Az etikus hacker kreatív módszerekkel akarja megerősíteni a nyári kibertámadásban súlyos erkölcsi és anyagi veszteséget szenvedett Twitter védelmét.
Elsősorban olyan gyógyszergyárakat és laboratóriumokat érnek támadások, amelyek már a COVID-védőoltás klinikai tesztjénél tartanak. A Microsoft szerint három csapat felelős az akciókért.
Feloszlik a zsarolóvírusokra szakosodott Maze hackerbanda, de nagy kérdés, hogy kiadják-e a feloldókulcsokat.
Több kórház is kénytelen papíralapon működni, mert Kelet-Európából óriási zsarolóvírus-támadáshullámot indítottak az amerikai egészségügy ellen.
Az amerikai választások alatt különösen aktívak a hackerek, most például Donald Trump kampányoldalát törték fel.
A cég egyik felhőszolgáltatását vették célba rontó szándékkal, azonban a biztonsági csapatnak sikerült elhárítani a rekord-mennyiségű káros adatcsomagot.
Pedig arról cikkeztek nemrég, hogy egy biztonsági szakértő kitalálta a fiókhoz tartozó "maga2020!" jelszót.
Az érintett hackerek a legpusztítóbb orosz cyberhadviselési egység, a Sandworm tagjai, és olyan támadások mögött állnak, mint a NotPetya, a KillDisk vagy az OlympicDestroyer.
Egy orosz hackerhálózat működését állította meg a vállalat. Állítólag a kórházak elleni zsarolóvírus-támadások mögött is ez állt.
Adóvisszatérítést ígérve próbálnak személyes adatokat szerezni a csalók, akik a NAV-nak adják ki magukat az e-mailes csalások során.
Erre pedig egy fehérkalapos hackercsapat jött rá, és szólt is az Apple-nek. A cég 288 000 dollárral köszönte meg a kutatómunkát.
A Qiui Cellmate nevű termékében komoly biztonsági hiba van, így a hackerek zárolhatják a férfi erényövet az ismeretlen viselőkön.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.