Egy népszerű androidos emulátoron keresztül támadnak a hackerek
A dolog pikantériája, hogy kiszemelt áldozatai voltak a támadóknak, nem minden felhasználót érint a probléma.
A dolog pikantériája, hogy kiszemelt áldozatai voltak a támadóknak, nem minden felhasználót érint a probléma.
Új, mobilos fotóalbumokból kölcsönzött funkciót vezetnek be a platformon.
Távol-keleti randioldal lett a Nemzeti Színház weboldalából, de ez természetesen nem egy profilváltás eredménye, hackerek keze van a dologban.
A SolarWinds hackerek több mint 3 ezer, az Amerikai Igazságügyi Minisztérium tulajdonában levő postafiókjához fértek hozzá.
A swatting az egyik legaljasabb cselekedet mely a gamer-világban elterjedt, most pedig a hackereknek sikerült tovább rontani a helyzeten.
A legprofibb bandák félelmetes gyorsasággal fejlődnek, és ma már ugyanazok a módszereik, mint az állami támogatottságú hacker-csoportoknak. Egyre rövidebb idő alatt egyre nagyobb hálózatokat titkosítanak, és egyre több pénzt zsebelnek be.
Az elmúlt hetekben amerikai kormányszervek is áldozatul estek egy komoly hackertámadásnak, ennek folyományaként pedig a webes Office-t is feltörték. Mutatunk néhány egyszerű fogást, amivel megvédhetjük Microsoft fiókunkat és appjainkat.
Oroszországhoz köthető hackerekre bukkant a Microsoft, de a jelek szerint már nem csak vállalatok vannak a célkeresztben: az internetes hadszíntér konkrét katonai jelentősséget is kapott.
A hírek alapján az amerikai Energiaügyi Minisztérium mellett a Nemzeti Nukleáris Biztonsági Igazgatóság rendszereit is feltörték a hackerek.
A jelek szerint még a legnagyobbak sem menekülnek a ranwomware-támadások elől. A Hálaadás hétvégéjén a Foxconn gyártó-óriás több, mint ezer szerverét titkosították zsarolóvírussal. A hackerek 34 millió dollár követeltek.
Egy iráni hackercsoport váltságdíjat követel a megszerzett értékes adatokért.
A hackerek SQL adatbázisokat támadnak meg, az adatokat letöltik, az eredetijüket pedig törlik, és a tulaj csak váltságdíj ellenében kaphatja vissza, ami az övé. Ha nem fizet 9 napon belül, az adatbázist licitre bocsátják.
A Cozy Bear vagy APT29 néven ismert hackercsoport a jelentések szerint a koronavírussal kapcsolatos vakcinakutatásokat is támadta.
Azt gondolnánk, hogy nem csap ugyanoda kétszer a villám, de sajnos az IT-biztonságban a tapasztalatok szerint ez a mondás nem alkalmazható.
Az elmúlt hónapokban új taktikához folyamodtak azok a szervezetek, melyek felfedezték, hogy az általuk telepített zsarolóvírustól megpróbál megszabadulni a megtámadott cég.
Bár a név láttán először felszaladhat az ember szemöldöke, igazából olyan találmányról van szó, amely a gépünket védi attól, hogy tönkretegyék vagy adatokat lopjanak róla.
A Turla hackercsoport öt éven keresztül csapolta EU-országok külügyminisztériumainak számítógépeit. A biztonsági kutatók által Oroszországhoz kötött kiberbűnözők érzékeny adatokat szerezhettek meg.
A kártékony kód ezernyi haszontalan árucikkel árasztja el a megtámadott hely XML oldaltérképét, és ezáltal lerontja annak rangsorolását. Több millió weboldal van vbeszélyben.
A slusszkulcs támadásával és néhány olcsó eszközzel pár perc alatt bármelyik Tesla Model X ellopható. De van már új frissítés az autókra.
A Spotify elvileg minden érintettnél resetelte a fiókhoz tartozó jelszót, de ha pórul jártál, érdemes még egy-két óvintézkedést tenned.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.