Snapdragon chip kerülhet a Huawei mobilokba
A jelentések szerint zöld utat kapott az Intel a Huawei-jel való munkához az amerikai kormánytól, és a Qualcomm is nagy erőkkel lobbizik. A Huawei Snapdragon chipekre váltana.
A jelentések szerint zöld utat kapott az Intel a Huawei-jel való munkához az amerikai kormánytól, és a Qualcomm is nagy erőkkel lobbizik. A Huawei Snapdragon chipekre váltana.
Folytatódik az AMD terjeszkedése, Athlon és Ryzen chipek kerülnek a Google operációs rendszerére épülő gépekbe.
Nem elírás, a pletykák szerint ezúttal nem a Ryzen 4000-es széria jön, a Zen 3-as asztali chipek a Ryzen 5000 sorozat formájában érkeznek.
Kiszivárgott mérési adatok alapján nem lép olyan nagyot előre erőben az iPhone 12 Pro Max, de azért több dolgot is érdemes megjegyezni ezzel kapcsolatban.
A kínai állami média szerint a felvásárlás után sok kínai cég bajba kerülhet, mivel elvágják őket az ARM-hez köthető chipektől.
A Kirin 9000 állítólag az első olyan 5 nm-es lapka lehet, amiben már 5G-s modem is van. Nagy kár, hogy a TSMC már alig szállíthatott belőle a Huawei-nek.
Jensen Huang ügyvezető szerint elképzelhető, hogy az ARM felvásárlása után jönnek majd a cég saját márkás processzorai.
A mesterséges intelligenciával kapcsolatos fejlesztéseihez akarja felhasználni az ARM-et az NVIDIA, amely 40 milliárd dollárt fizet a SoftBank vállalatnak.
Állítólag napokon belül bejelenthetik, hogy a cég felvásárolja az ARM-et 40 milliárd dollárért - vannak azonban trösztellenes aggályok.
Nem minden chip egyforma, ez nem újdonság és az új Nvidia Ampere GPU-k világát is érezhetően befolyásolja ez a jelenség. A csúcsminőségű RTX 3080 fehér holló lesz, az RTX 3090 pedig hiánycikk.
Persze nem az otthoni PC-kbe szánják a 72-magos processzort: a SiPearl kifejezetten szuperszámítógépekhez fejleszti a chipet.
Bemutatkozott az IFA kiállításon az Acer első 5G-s laptopja: a Spin 7 bátor vállalkozás, hiszen már ARM alapokra épül, az új Qualcomm chipet használja.
A Qualcomm a 2020-as IFA kiállításon mutatta meg a Snapdragon 8cx Gen 2 5G rendszerchipjét, amit ARM-alapú Windows 10-es laptopokba szán. Volt már ilyesmire próbálkozás, de most komoly hátszelet is kaphat a projekt - a konkurenciától.
A 11. generációs Tiger Lake processzorok megjelenését erősíti az Intel az új, minimalista logóval. Egyelőre vegyes a megítélése. Mármint a logónak is.
Az Asus sikerreceptje: gyűjtsd be a legújabb chipeket és építs olyan laptopot, ami erős, vékony, mégis 1 napig bírja az akkumulátora. Szintet lépett a ZenBook, ráadásul a középkategóriára is gondolt. Csak egy modell hiányzik.
Az Apple saját chipjével visszatérhet a 12 hüvelykes MacBook, ami ráadásul 20 órán át bírja egy feltöltéssel.
Nagyon vékonyak az új Lenovo notebookok, pedig odabent már a legújabb chipek dübörögnek. Van azért néhány hajmeresztő újítás, amelyekről még nem tudjuk eldönteni, örüljünk nekik, vagy sírjunk miattuk.
A különc milliárdos egyik cége, a Neuralink az agy és a számítógép összekapcsolásán dolgozik: augusztus 28-án végre kiderül, meddig jutottak.
Több mint 100 termékhez, tucatnyi megrendelőnek gyártott már le 7 nm-es lapkákat a TSMC: mostanra több mint 1 milliárd darabot.
Olaj a tűzre a kritikusoknak, hogy a Samsung méregdrága Galaxy Note 20 Ultrájából is gyengébb az Exynos chipes verzió.
Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!
Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.