Az ASUS F2A85-V PRO-ra pillantva meglepődhetünk, milyen karcsú hűtőbordák felelnek a VRM kellemes hőmérsékleten tartásáért, ám a Trinityvel a fedélzeten teljes mértékben elégedettek vagyunk. A Hudson D4 bőséges SATA- és USB-kínálata ellenére a gyártó egy további ASMedia vezérlőt is pakolt az alaplapra, hogy meglovagolhassa az UASP protokollt. Aki szeretné kicsit megizzasztani az FM2-foglalatba illeszthető processzort, annak külön öröm lesz, hogy az alaplap megkapta az ASUS Digital Power Deliveryt (DIGI+), amivel a limitek feszegetésén túl a fogyasztás is alacsonyan tartható.
A memóriát a Daisy Chain helyett a gyártó az idén áprilisban bemutatott T-Topology technológiával csatlakoztatta, ami csökkenti az adatcsomagok utazási útját, valamint a tuningolásnál is hasznos. A négy DIMM-modul egyébként 64 GB-nyi memóriát képes befogadni. Amennyiben stabil működést szeretnénk, a modulok órajelét 2400 MHz fölé ne emeljük. Ha pedig már itt tartunk, akkor arról sem feledkezhetünk meg, hogy az UEFI BIOS-ban számtalan lehetőségünk lesz a Trinity processzorok megizzasztására. A tuningolással most ismerkedő felhasználók például az A10 5800K-t pillanatok alatt 4,5 GHz magasságába pakolhatják. Ebben nagyrészt a pofonegyszerűen értelmezhető BIOS is segít, amiért nagy dicséret jár a gyártónak.
Habár külsőre talán nem ez a legvonzóbb alaplap, amivel találkoztunk, azonban funkcióját tekintve annyira jól megrakott, hogy a Trinity alá kissé túlzottnak is éreztük. A deszka szoftveres oldalról szintén erős, ezért akit megragadott az AMD Trinity processzorcsaládja, ne hagyja figyelmen kívül az ASUS megoldását, és azt se, hogy az az extrák miatt kissé borsos áron várja a felhasználókat.
Adatok
- ATX, FM2, AMD A85X, 4 DDR3 DIMM max. 64 GB @ 1866 MHz, Realtek 8111F Lan, Realtek ALC892 Audio, 7× SATA 6 Gbps, 1× eSATA 6 Gbps, 4+2× USB 3.0, 10× USB 2.0, 3 év garancia