Nyugodtan kijelenthetjük, hogy a mobilkészülékek piacán jelenleg a szabványos kijelzőfelbontásnak a Quad HD számít, illetve tartja magát a full HD. De nem sokáig.
Az ázsiai központokban folyamatosan fejlesztenek. A kínai Tianma például a San Franciscóban megtartott Display Week konferencián mutatta meg azt az LCD-panelt, amely elképesztően magas, 847 képpontos képsűrűséggel rendelkezik.
Ez messze lekörözi a Galaxy S7 577-es, az LG G5 554-es képsűrűségét, de még a 4K-s panellel szerelt Xperia Z5 Premium 806-os értékét is. Az Xperia Z5 Premium volt az első 4K-s okostelefon a piacon, de normál működés mellett csak QHD-s tartalmat jelenített meg.
A Tianma 5,2 hüvelykes megjelenítője valódi 4K x 2K-s felbontással dolgozik, táblagépekhez van egy 10,4 hüvelykes, 8K x 4K-s képernyő is.
Felvetődik a kérdés, hogy ha az emberi szem számára a QHD és a 4K között ekkora méreteknél szinte semmi különbség nincs, akkor mi haszna az ilyen képernyőknek?
A választ a virtuális valóság jelenti. Ebben a világban csak a lehető legnagyobb pixelsűrűséggel lehet megelőzni a kellemetlenségeket és a szédülést.
Mivel rengeteg gyártó látja a jövőt a virtuális valóságban, ezért a kijelzőgyártók - mint az LG Display, a Samsung Display vagy a Sharp - elengedhetetlenül is a 4K irányába viszik az okostelefon-piacot, már az idén.