A haptikus, azaz rezgő visszajelzéssel dolgozó eszközök már évek óta jelen vannak, a technológiát rengeteg különböző területen használja az ipar. Elsősorban a rehabilitációban van nagy szerepe, hiszen a különböző izommozgások újratanulásánál nagy segítséget nyújtanak ezek az eszközök, de a Samsungnak is vannak olyan mobiljai, amelyek rezgéssel jelzik az adott funkció működését.
Az első komolyabb vibráló kesztyűt a Georgia Tech fejlesztette még két évvel ezelőtt, amit elsősorban zongora-oktatásnál alkalmaztak. Az apró rezgéseknek köszönhetően sokkal egyszerűbben elsajátíthatták a billentyűk lenyomásának sorrendjét, a tanulási folyamat jelentősen felgyorsult. David Schneider, az IEEE Spectrum egyik írója most hasonló eszközzel rukkolt elő, igaz, az ő megoldása kevésbé elegáns.
A kesztyű előállítási költsége mindössze néhány dollárba került, a cél pedig az volt, hogy Schneider 11 éves fia minél könnyebben el tudja sajátítani a vakon gépelés tudományát. A kesztyű stimulálja azt az ujjat, amely az adott billentyű lenyomásához szükséges. Az eszközhöz természetesen egy programot is fejlesztett a feltaláló, amely gyakorlatilag egy oktatóprogram, amely segít a helyes módszer elsajátításában.