Hirdetés

Így töröld a titkosítást egy PDF-ről



|

Megmutatjuk hogyan lehet a legegyszerűbben levenni a titkosítást egy PDF-ről.

Hirdetés

Attól függően, hogy milyen típusú fájlokkal szoktunk dolgozni, eltérő rendszerességgel, de szinte biztos, hogy kapunk titkosított PDF anyagokat. Amint ezeket elmentettük egy biztonságos PC-re, általában már nem indokolt a jelszavas védelem, így annak törlése kényelmet jelentene - hiszen nem kellene minden egyes alkalommal beírni a jelszót. 

Hirdetés

Vannak helyzetek, amikor egy PDF titkosítása tényleg indokolt (például ha erősen személyes és érzékeny adatokkal van tele) - ilyenkor csak remélni lehet, hogy a küldő fél biztonságos csatornán továbbította a megnyitáshoz szükséges jelszót. 

Amennyiben viszont kevésbé érzékeny a fájl, esetleg az anyagot eleve egy titkosított konténerben vagy titkosított meghajtón tároljuk, akkor a további titkosítása már felesleges. A saját kényelmünk érdekében jobb, ha ilyenkor leszedjük róla a jelszavas védelmet. Megmutatjuk ezt hogyan lehet véghezvinni. 

 

Segít a Foxit

Az első és legfontosabb, amit le kell szögeznünk, hogy ebben az írásunkban nem a PDF-ek titkosításának a feltöréséről beszélünk. Végig feltételezzük, hogy a titkosított anyag jogos tulajdonosa/fogadója nyitja meg a fájlt, és, hogy rendelkezik az ehhez szükséges jelszóval is. Erre egyébként már csak azért is van szükség, mert egy erős jelszót még feltörni is szinte lehetetlen lenne. 

 

Foxit Reader

 

A titkosítás eltávolítására a legegyszerűbb módszer egy PDF-nyomtató használata. Az ilyen alkalmazás a Windows számára nyomtatódriverként is működik, vagyis nyomtatáskor a fájlt egy virtuális nyomtatóra küldi, ami PDF fájlt hoz létre kimenetként. Érdemes ellenőrizni a telepített nyomtatókat, lehet, hogy már van is erre alkalmas segédprogramunk installálva, csak nem ismertük ezt a funkcióját. 

A feladatra rengeteg ingyenes megoldást lehet választani, az egyik nagyszerű a Foxit Reader. Ez a PDF-olvasó rengeteg funkcióval rendelkezik, ráadásul kezesebb és gyorsabb is, mint az Adobe szoftvere - ha valaki eddig kitartott ez utóbbi mellett, akkor a Foxittal már csak ezért is jól jár. 

 

Nyomtatás

 

Nyomtatás

A titkosított fájlt elegendő betölteni a Foxit Readerbe, a megnyitáshoz természetesen a jelszó beírására is szükség van. Ha ezzel elkészültünk, akkor a File menüből válasszuk ki a Print funkciót (vagy nyomjuk meg a CTRL + P billentyűket), nyomtatónak pedig magát a Foxit Reader PDF Printert. A megnyitott anyag pontos másolatát kapjuk meg, de már a titkosítás nélkül. 

Természetesen online szoftvereket is igénybe lehet venni erre a feladatra, de ha nem muszáj, ne kockáztassunk a titkos anyag fel- és letöltésével. Ti milyen gyakran dolgoztok titkosított fájlokkal?

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.