A Gmail kétségkívül a mai egyik legjobb levelezőszolgáltatás, de ez nem jelenti azt, hogy a használatát ne lehetne hatékonyabbá tenni a mindennapokban. Néhány apró trükkel a levelezés szervezettebb lehet és kevésbé lesz dühítő a nagyobb forgalom kezelése. Adunk néhány hasznos tanácsot a Google levelezőjének a könnyebb használatáért.
Az üres levelesláda
A Gmail lehetőséget ad rá, hogy testre szabjuk a bejövő mappánkat. A Beállítások gomb, Beállítások parancsra kattintva a Beérkező levelek fülön találjuk a Postaládatípus részt, ahol megadhatjuk, hogy milyen üzenetek kerüljenek a levelesládánk elejére. A fontos mellett az olvasatlan és a csillagozott levelek is beállíthatóak kiemelt fontosságúnak. Mindenkinek érdemes kipróbálni az összes lehetőséget, hogy megtalálja azt, amelynek a használata a levelek rendszerezéséhez a számára legmegfelelőbb. Természetesen jó megoldás a fontos leveleket is előre rakni, majd csak azon meghagyni a fontos jelzést, amit még el kell később intézni.
Ha valamit látni se akarunk
Ha rendszeresen kapunk automata üzeneteket például egy projekttel kapcsolatban vagy csak egyszerűen meguntunk valakit, valamit, akkor a manuális törölgetés helyett érdemesebb egyből a kukába vágatni a Gmaillel a megunt leveleket. Ehhez a Beállítások, Szűrők menüpontot kell kiválasztani, majd alul egy újat létrehozni. A paramétereket egyedileg tudjuk megadni a kereséshez, az alapján pedig befejezhetjük a szűrő létrehozását, ami akár olvasottként is meg tudja jelölni a leveleket.
Kulcsszavak
A Gmail akkor is jól teljesít, ha tudjuk, hogy valamikor hónapok, évek múlva még elő akarunk turkálni valamilyen információt, még szükségünk lehet valamilyen idézetre. Bár ez a gyűjtögetőknek is fantasztikus, kétségtelen, hogy sok szeméttel jár, és alaposan megnehezíti a későbbi kereséseket, még színkódos rendszer esetén is. A keresés opció ugyan a legjobb fegyverünk, de van egy trükk, amivel a Gmail keresőjét még jobban kihasználhatjuk. Ha később biztosan rá akarunk találni egy levélre, akkor továbbítsuk magunknak, az üzenetbe pedig írjunk be kulcsszavakat, amikről tudjuk, hogy később biztosan beírnánk egy ilyen e-mailt keresve. Az egyedi kulcsszavakkal a Gmail is hamarabb szórja ki a találatokat az első helyen.
Címkék
A Gmailben a címkék már önmagukban is hasznosak, de még jobb, ha színes címéket használunk, ilyenkor ugyanis nem kell a feliratokat olvasgatnunk, ha rendszerezni akarjuk a leveleket. Szerencsére a színezés nagyon könnyű feladat, ugyanis elegendő a címke mellett megjelenő lefelé mutató nyílra kattintani, majd a Címke színe menüpontban kiválasztani a nekünk tetsző árnyalatot.
A régi mellékletek törlése
Mivel a Google egy felhasználónak fiókszinten ad 15 gigabájt üres helyet, ezért a kapacitás a Gmail, a Google Drive és a Google+ fotók használatával hamar szűkössé válhat. Ha közeledünk a tárhely végéhez, ideje törölni a régi leveleket, amikben nagy melléklet van - ez a legegyszerűbb megoldás. Ehhez kattintsunk a keresőgomb melletti lefelé mutató nyílra, és a keresésnél kattintsuk be a melléklettel rendelkezik dobozt. A méretet tetszés szerint adhatjuk meg.
A ti levelesládátokban mekkora a rend?