Vannak, akik tökéletesen elégedettek az androidos készülékükre előretelepített Galéria alkalmazással - függetlenül attól, hogy a Google sima appja az, vagy a gyártó kissé felturbózta. Vannak azonban, akik eleve nem is foglalkoznak az előretelepített programokkal, és inkább saját megoldást keresnek mindenre.
Mivel az Android rendszeren nincs hiány appokból, ezért szerencsére nagyon egyszerű alternatívát találni a gyári Galéria helyett. Miközben a legtöbb effajta alkalmazás ugyanúgy a képek nézegetésére szolgál, addig sokszor a fejlesztők kreatív módon tudják feldobni a szoftvereket. Mutatunk öt lehetőséget, amelyek beválhatnak a sima Galéria helyett.
QuickPic
A népszerű QuickPic mindössze 1 megabájtot foglal, ugyanakkor sok funkciót pakoltak bele. Dizájnban megy a Lollipophoz, a különböző módokkal pedig vizuálisan bárkit képes lenyűgözni. Gyakorlatilag minden népszerűbb felhős tárhelyet kezel, a képek pedig idő és hely alapján is csoportosíthatóak. A beépített képszerkesztővel minden fontosabb változtatást végre lehet hajtani, illetve a fájlok másolhatóak és áthelyezhetőek az appon belülről.
Cyanogen Gallery
A Cyanogen saját galériás appja közvetlenül kezeli a felhős tárhelyeket, és intelligens módon képes összegyűjteni a képeket albumokba, időpontok és helyek alapján. Támogatja a Chromecastot, a kezelőfelülete pedig egyszerű, de kifinomult, így a minimalista dizájn kedvelőinek lehet telitalálat.
A+ Gallery Photos & Videos
Az A+ Android platformon igyekszik megvalósítani azt, amit az iOS Fotók appja nyújt. A képeket évek, kollekciók és pillanatok albumokba rendezi, és szokatlan módon furcsa tulajdonságok alapján is enged keresni - például szín szerint. Integrálták bele a Facebookot, így a képek oda is menthetőek, vagy simán feltölthetőek. Dizájnban sem lehet rá panasz, általában jóval frissebb, mint a legtöbb gyártó Galéria appja Androidon.
Lumific
A Lumific az alapvető funkciókon felül tudja rendezni és keresni a képeket dátum, helyszín és téma szerint is, illetve képes kiválasztani a legjobb képet a nagyjából egyformák közül. Ezen felül automatikus javításra és vágásra is képes, továbbá tud animált GIF-eket is gyártani. A kész anyagok persze meg is oszthatóak. A jövőben automatikus rendezéssel és felhős mentéssel is frissülhet az app.
Piktures
A Piktures gesztusvezérlésre alapoz, így sokat kell benne simogatni a kijelzőt. A képeket dátum és hely szerint is tudja rendezni, majd vágni, átméretezni, illetve törölni a helyadatokat a metaadatok közül - ez utóbbi a közösségi oldalakra való feltöltéskor lehet hasznos.
Ti elégedettek vagytok a gyári Galériával Androidon?