A nagyobb tech cégek számára fontos, hogy a következő generáció tisztában legyen a programozás működésével, és lehetőleg már fiatalon megtanulja mindenki.
Az Apple a WWDC-n a Swift Playgrounds app segítségével igyekezett a gyerekeket bevonni a programozás világába. A Google más megközelítést alkalmaz.
A Project Bloks egy olyan projekt, amelynek keretében a fejlesztők valós, fizikai blokkokat készíthetnek, és ezeket használhatják a gyerekek a programozás megismeréséhez. Billentyűzet és képernyő helyett jóval teljesebb értékű élményt jelentenek a fizikai blokkok, ráadásul csoportban is dolgozhatnak a gyerekek. Még jobb, hogy így már azok is fejleszthetik a logikájukat, akik még olvasni sem tudnak.
A rendszer három fő elemből áll. A Brain Boardot a Base Boardok és a Puckok egészítik ki. Ez utóbbiakat a Base Boardokra kell rögzíteni, és különböző utasításokkal ruházhatóak fel (be, ki, irányok, mennyiségek, stb.).
A Base Boardok egymással összekapcsolhatóak, majd az egész a Brain Boardhoz kötődik, ami megkapja és feldolgozza az utasításokat.