Hosszú hónapok óta tart az Intel kálváriája: az elmúlt időszakban megszámlálhatatlanul sok összeomlást produkáltak a vállalat csúcsprocesszorai, elsősorban a 13900K és a 14900K, ráadásuls nemcsak a felhasználók számítógépeiben, hanem játékszerverekben és adatközpontokban is. A kékek előbb a felhasználók által rosszul beállított feszültségszabályozásra, majd az alaplapgyártókra próbálták kenni az egészet, később azzal védekeztek, hogy az asztali gépekben és laptopokban jelentkező hibát teljesen más okozza. A napokban végre kiderült, hogy egy hibás mikrokód-részlet felelős az összeomlásokért.
Az Intel most minden erejével igyekszik ezt kijavítani, a tervek szerint augusztus közepéig meg is érkezik a frissítés minden érintett processzorhoz. Azonban mivel a mikrokód a nem megfelelő feszültségszabályozásért volt felelős, egyes processzorok már most tönkrementek, de az is elképzelhető, hogy még működő chipekben keletkezett olyan meghibásodás, ami a későbbiekben gondot fog okozni.
Az Intel szóvivője ugyanakkor megerősítette, hogy a vállalatnak esze ágában sincs visszahívni az érintett processzorokat, sőt az sem merült fel opcióként, hogy a javítócsomag megérkezéséig leállítsa az értékesítést. Arról sem esett szó, hogy legalább a garanciát meghosszabbítják-e azon vásárlók esetében, akiknek ilyen chip jutott. Addig is azt tanácsolja az Intel, hogy gyári beállításokkal fussanak a CPU-k, és ne felejtsük el frissíteni a BIOS-t.