Elképesztő ütemben pörgött fel az akkumulátorgyártás világszerte, köszönhetően többek közt az elektromos autóknak, amelyek hatalmas telepeket használnak. Nem véletlen, hogy hazánkban is gombamód szaporodnak az akkumulátor-gyárak, a korszerűtlen gyártástechnológiával készülő modulok és az elhasznált, kidobott akksik azonban összességében több kárt csinálhatnak, mint amennyit nyerünk azzal, hogy elektromosra cseréljük a robbanómotoros autónkat.
Erre keres most megoldást az amerikai BASF vállalat, amely a Nanotech Energy-vel karöltve most újrahasznosított elemekből szeretne akkumulátorokat gyártani.
Az Észak-Amerikai programban a Nanotech által gyűjtött alapanyagokat, nikkelt, kobaltot, mangánt és lítiumot hasznosítanák újra és használnák fel az aktív-anyag előállítás során, így durván 25%-kal csökkentve az akkumulátor-gyártás karbonlábnyomát.
Az Amerikai Energiahivatal 3,1 milliárd dollárral támogatja az új akkumulátor gyárak létesítését, de innovatív újrahasznosítási módszerek híján egy idő után nem tudunk majd mit kezdeni a végtelen elektornikai hulladékkal. Persze vannak kezdeményezések, mint az okostelefonokba kötelezően bekerülő cserélhető akkumulátor, de ezek önmagukban nem jelentenek hosszútávú megoldást.