Némileg váratlanul ért bennünket a Windows 11 nyári bejelentése, hiszen annak idején arra építette a Microsoft a Windows 10 kommunikációját, hogy ez lesz az utolsó számozott főverzió, egy olyan alap, amire a továbbiakban lehet építkezni, és ami rendszeresen adagolt fejlesztésekkel sokáig frissen tartható. Ehhez képest a 2015 júliusában elrajtolt operációs rendszernek mindössze hat év jutott arra, hogy fokozatosan növelje részesedését és piacvezetővé váljon, mielőtt át kellene adnia a stafétát.
Természetesen a támogatása nem szűnik meg azonnal, 2025 őszéig még érkeznek frissítések, vagyis nem muszáj elhamarkodnunk az átállást, valamint arra is jut elég időnk, hogy eleget tegyünk a Windows 11 hardveres követelményeinek.
Aki viszont nem óhajt várni, hanem a lehető leghamarabb váltana, október 5-n meg is teheti, ugyanis ekkor rajtol el hivatalosan a következő generációs Windows. (Hogy eddig mennyire találtuk meggyőzőnek, mik az erősségei és mely területeken szorul javításra, fejlesztésre, azt ebben a cikkben szedtünk össze.)
Az újonnan forgalomba hozott asztali PC-ken, laptopokon és táblagépeken már a Windows 11-et találják a vásárlók, de annak is megvan a módja, hogy ingyen jussunk hozzá az új OS-hez, mindössze meg kell várnunk, amíg bármiféle költség nélkül frissíthetjük a gépünkön lévő, jogtiszta Windows 10-et.
A Microsoft október 5-től kezdve lépcsőzetesen teszi elérhetővé az upgrade-et; előbb az új eszközök részesülnek benne, majd fokozatosan bővülni fog a támogatott gépek köre. A már használatban lévő Windows 10-es eszközökre valamikor 2022 folyamán érkezik meg az ingyenes frissítési lehetőség. Azt, hogy a te PC-d mikor áll készen a frissítés fogadására, a Windows Update fogja majd a tudomásodra hozni.