Miközben az androidos szcénában mindenki a Samsung és a Huawei párharcára figyel, az elmúlt évek során a Xiaomi a piaci részesedést tekintve megközelítette a két riválist a remek ár-érték arányú készülékeivel, most pedig a Mi Note 10 Próval megpróbálják két lábbal berúgni a felsőház kapuit. Ez csak részben sikerült a Xiaominak, hiszen bár a fotós képességei alapján valóban topligás tesztünk szereplője, egyéb tulajdonságai terén, és ennek nyomán árazásában sem hozza a kiváló szintet.
Kamerából jeles
Az tény, hogy fotózásban a legjobbak között említhető a Mi Note 10 Pro. Legalábbis nem rossz ajánlólevél, hogy a DxO független mérései alapján jelenleg a negyedik legjobb fotós készüléknek számít, két Huawei Mate 30 Pro variáns és a V30 Pro mögött. Illetve egészen pontosan nem is a címben említett termék, hanem annak kínai megfelelője, a Mi CC9 Pro Premium Edition volt az, amely elérte e remek eredményt, ám mivel a két termék csak névben különbözik, ezért a Mi Note 10 Prót is megilleti e dicsőség. Pláne, hogy a DxO jó eredményeit saját tesztünk is alátámasztotta. A készülék valóban részletgazdag képeket készít, akár gyengébb fényviszonyok között is. Érdemes ehhez megnézni a lentebb látható 108 megapixeles képet (kattints rá a teljes méretért).
Most pedig figyeljünk a fenti kép egyik kiragadott részletére, amely messze nem ideális körülmények között készült. Ha megnézzük, még ez is sokkal minőségibb, részletgazdagabb és dinamikusabb, mint más mobilokkal készült teljes képek.
A varázslat a Samsung Isocell Bright HMX szenzorral felszerelt főkamerának köszönhető, amelyet a koreai cég a Xiaomival közösen fejlesztett ki, és elsőként a Mi Note 10-ben debütált. A 108 megapixeles kamera 0,8 mikrométeres szenzorokkal rendelkezik, amelyek a nagy méretüknek köszönhetően elegendő fényt képesek begyűjteni, ráadásul a Tetracell technológia gyengébb fényviszonyok között egyesíti az egymás mellett lévő cellákat, amelyek az így nyert 1,6 mikrométeres mérettel kifejezetten a fényszegény körülmények mellett tudnak remekelni. Ezen ok miatt tapasztalhatjuk azt, hogy míg nappali vagy jól megvilágított körülmények között elérhető a 108 megapixel, esti fényviszonyok mellett 27 megapixelre vált a készülék.
A 108 MP-es főkamera mellett egy 12 MP-es portré, egy 20 MP-es ultra széles, és 5 MP-es telefotó és egy 2 MP-es makró kamera is került a készülék hátlapjába, így alkotva az öttagú kamerarendszert.
Mindez jól hangzik, viszont a valóságban például a makrókamera kevésbé használható, érezhetően leginkább amiatt került a készülékbe, hogy az öttagú kamerarendszer specifikáció felírható legyen az adatlapra, ráadásul az SoC nem csak 108 MP-es a képek mentésénél, hanem betöltésénél is hajalmos néha-néha megakadni, arról nem is beszélve, hogy a hatalmas felbontású és méretű fotók miatt nem ártott volna a microSD bővítés lehetőségét is biztosítani a vásárlóknak.
Mobilból közepes
Sajnos a kamera mellé a Mi Note 10 Próban használt hardver nem tudott felnőni. A Xiaomi mérnökei vélhetően nem akarták bedobni a gyeplőt a lovak közé a készülék árát tekintve, így középkategóriás hardvert választottak, hogy az ár tekintetében versenyképesek tudjanak maradni a nagy riválisokkal szemben. A következő diagramunk megmutatja, hogy ezt a feladatot mennyire nem sikerült teljesíteni, amennyiben csak a benchmark eredményeket nézzük.
Tény, hogy a Snapdragon 730G a középkategóriában jellemző, miközben a prémium liga már 855-öt használ. Benchmark méréseink alapján erőben a termék a Samsung Galaxy A80-nal van egy szinten, miközben az olcsóbb Honor 20 Pro és Huawei P30 megelőzi. A Mi Note 10 Pro ellen szól emellett, hogy hiába kapott 8 GB LPDDR4X RAM-ot és 256 GB-os háttértárat, utóbbi nem bővíthető, ami nem segíti a hosszútávú felhasználhatóságot. Sajnos megfelelő IP minősítéssel sem rendelkezik, azaz érdemes távol tartani a vízcseppektől és a portól.
Az akkumulátora ellenben kellően nagy lett (5260 mAh), a dobozában pedig még egy gyorstöltőt is találhatunk, ami mindenképpen plusz pont. Illetve a készülék javára írható még a fényes és napsütéses időben is jól olvasható AMOLED kijelzője, valamint a 3,5mm sztereó jack csatlakozó megléte, amelyet 2020 elején mindenképpen meg kell becsülni.
Összességében a Mi Note 10 Pro leginkább azoknak ajánlható, akik elsősorban fotózáshoz keresnek maguknak okostelefont, hosszú üzemidővel. Ha neked elsősorban az appok futtatása és az hardveres erő fontos, akkor talán jobb vételeket találhatsz a rivális gyártóknál, sőt, a jobb SoC paraméterekkel rendelkező Xiaomi Mi 9T Pro közel 40 ezer forinttal olcsóbban inkább megérdemli a PC World ajánlata plecsninket. Kiváló kamerát kapott a Mi Note 10 Pró, nem vitás, mint ahogy az sem, hogy az a mögött álló technológiát később más készülék fogja majd sikerre vinni.
A teszteléshez a készüléket a WayteQ Europe Kft. biztosította rendelkezésünkre.