Nagy változásokon estek át a gameregerek az utóbbi években. Kezdetben attól lett gamer egy egér, hogy minél nagyobb lett és egyre több lett rajta a gomb. Majd jött a számháború és a szenzorok érzékenységét kezdték feltornázni, amit váltott a súlycsökkentési láz. Utóbbinál szintén minden trükköt bevetettek a gyártók, így terjedtek el a méhkaptár-szerűen kilyuggatott készülékházak, eltűntek az extra gombok és egyre kisebbek lettek a befoglaló méretek.
Miközben az árak továbbra is csillagászati magasságokban tanyáztak.
A HyperX anno még a Kingston égisze alatt fogott bele gaming egerek tervezésébe és gyártásába, ám már jó ideje a HP egyengeti a márka útját. A Haste-vonal - ha nem is a legnépszerűbb - azért kellő elismerésre tett szert az évek során, a család legújabb tagja, a Haste 2 Wireless pedig igyekszik minden manapság divatos trendet egybefogni. Megnéztük, mire számíthat az, aki a Logitech, Razer, Corsair stb. helyett a HyperX-re szavaz és ebből is a legújabb modellt választja.
Pillekönnyű, mégis sokat tud
Már a dobozán hirdeti a Haste 2 Wireless egér gyártója, hogy egy ultrakönnyű modellről van szó, ami jelen esetben 61 gramm. Ez valóban szép eredmény, pláne úgy, hogy a borítás zárt, nem pedig méhkaptár-szerű. Az új modell viszonylag lapos (38,2 mm), a főgombok szép hosszúkásak, kialakítást tekintve pedig szimmetrikus egérről beszélhetünk. A fehérben és feketében is elérhető egér gumírozott görgője programozható LED-világítást kapott, alatta pedig egy DPI-gyorsváltót találsz.
A műanyag borítás teljesen simafelületű, nem tűnik éppen prémium minőségűnek, de tény, hogy nem recseg-ropog. Bal oldalon két extra gombot is találsz, de ezeket jobb oldalra nem helyezheted át, ahogy ezt néhány konkurens megoldotta - igaz, ott az össztömeg is sokkal nagyobb. A doboz tartalma még a csere-csúszótalpak mellett az egér két oldalára és a főgombokra ragasztható csúszásgátló gumiréteg, ami biztosabb fogást eredményez, de vélhetően nem mindenkinek lesz rá szüksége. Itt extra dizájnra ne számíts, tényleg mindössze két-két darab, méretre vágott, öntapadós gumimatrica.
A tenyértámaszon és bal oldalon HyperX logó díszíti az egeret, de ezek nem megvilágítottak, vélhetően ennyi LED már túlzás lett volna. Az egér alján négy, átlagos, sőt, gameregérhez mérten kisméretű, de minőségi PTFE csúszótalp található, továbbá a szenzor nyílását is egy ilyen veszi körbe. Szintén az egér alján találod az USB-s vevőegység tartóját, valamint a módváltó gombot. Ez nem meglepetés, hiszen a nevében is ott a Wireless szó, vagyis teljesen vezeték nélkül is használhatod a Haste 2 Wirelesst. Ez lehet a saját vevőjével 2,4 GHz-en, vagy Bluetoothon keresztül is. A harmadik opció a kábeles kapcsolat, ehhez egy Type-A - Type-C kábelt kapsz a csomagban. Ezzel tudod tölteni is a Haste 2 Wirelesst, de erre nem túl gyakran lesz szükséged, hiszen 100 órás üzemidőt ígér a gyártó.
A dobozban található kábel harisnyázott és puha, így nem fog zavarni, ha töltés közben is használnád, valamint tartozik hozzá egy Type-C - Type A átalakító is, ha esetleg nem direktben a gépedbe helyeznéd a vevőegységet. Ez utóbbit már említettük cikkünkben, ám a "nano" kifejezéstől tartózkodtunk, és ez nem véletlen. Meglepően nagy az USB-s egység, az USB portból 13 mm-re lóg ki, aminél a konkurensek sokkal kisebb, valóban nanónak nevezhető megoldásokat készítettek.
A szenzor ezúttal egy 26 000 dpi-s HyperX példány, ami óriási szám és szinte biztosra vesszük, hogy ekkora felbontásban, érzékenységgel senki sem fogja használni. A mikrokapcsolók szintén speciálisak, gyári adatok szerint 100 millió kattintásig hitelesítettek - a tesztidőszak alatt meg sem próbáltuk ezt a számot elérni. A lekérdezés abszolút átlagos, másodpercenként 1000× jelent a gépnek az egér.
Prémium is meg nem is
A HyperX Haste 2 Wireless sok mindent teljesít a gameregerek funkciólistájáról. A szuperérzékeny szenzor, a PTFE-talpak, a strapabíró kapcsolók, az RGB-világítás, a változtatható kapcsolódási szabvány, sőt, még a windowsos szoftver is adottak. Utóbbi a HyperX Ngenuity modern applikáció, ami igyekszik minden funkciót könnyen elérhető módon biztosítani, éppen ezért egészen szimpla a kezelőfelülete.
A felsorolásból látszik, hogy sok szolgáltatást kapsz és ami hangzatos, ott jól is teljesít a Haste 2 Wireless. Ugyanakkor a 40 ezer forintos vételár ennél nagyobb prémiumérzetet indokolna. A műanyag borítás teljesen szimpla, a talpak mérete kicsi, a vevőegység indokolatlanul nagy, a LED-világítás csak jelzésértékű és csak a görgő alatt van, ami pedig rossz hír a hardcore gamereknek, hogy csupán egyetlen profilt tudsz az egérbe menteni.
Ugyanakkor a pontossággal, a reakcióidővel nem volt gondunk, az üzemidő szuper, de mielőtt ezt választanád, nagyon fontold meg, hogy valóban kell-e neked az, hogy pillekönnyű legyen új gameregered, hogy mindenképpen ragaszkodsz-e a vezetékmentességhez és elegendő ennyi gomb, illetve egyetlen profilmemória. Ha a válasz mindre határozott igen, nem fogsz csalódni a Haste 2 Wirelessben, príma egér profi belsővel, ám ha bármelyikre is nemmel válaszolsz, vagy nem vagy biztos döntésedben, netán például zavar, hogy új egered kissé (de nem vészesen) lapos és rövid, inkább nézz meg más alternatívákat is.