Öreg motoros a gaming billentyűzetek világában a Corsair, de nem az a fajta gyártó, aki csendben követi a trendet és ha egy-egy fejlesztés betalál, átveszi és fennhangon hirdeti, hogy az övé a legjobb. Nem, a Corsair szeret új dolgokat kipróbálni, innovatív megoldásaival pedig többször okozott már kellemes meglepetést, elég csak például az opto-mechanikus kapcsolókkal szerelt billentyűzetére, vagy a 8000 lekérdezés/s hardcore gameregerére gondolni. Ezúttal azonban nem feltétlenül a vadonatúj funkciók miatt érdemes felkapni a fejedet, bár ebből is akad néhány, hanem a jó ár/érték arány okán, hiszen a 99 EUR-ért piacra dobott K70 Core modell prémium megoldásokat és egy hasznos egyedi extrát is kínál.
Semmi csicsa
A K70-es széria aljára érkezett meg a Corsair K70 Core modell, amely egy mechanikus gamerbillentyűzet teljes kiosztással, numerikus résszel, de mindenféle extra körítés nélkül. Nincsen külön vezérlőrészleg a multimédiához, nincsen csuklótámasz és többféle magasságba állítható lábak sem. Ami viszont van, az egy kisméretű, műanyag készülékház, aminek a felső részére, a gombok alá alumínium borítást helyeztek. Ez jelentősen megnöveli a klaviatúra stabilitását, még erőből gépelve sem hajlik meg a ház, viszont a tömeg sem túl nagy, viszonylag könnyű a K70 Core. Cserébe a prémium érzet is elmarad, viszont ami a megépítésben igazán számít, az a mechanika és ami alatta van.
A Corsair ezúttal saját fejlesztésű MLX Red lineáris mechanikus kapcsolókat alkalmazott, amelyeket gyárilag előkent a tökéletes és tartós mechanikus tulajdonságok érdekében. A kapcsolók alatt dupla réteg hangelnyelő habosított lapot helyeztek el, így a mechanikus gépelési élmény nem csorbul, viszont sem a rugók, sem a mechanika kellemetlen kopogása nem jelentkezik olyan mértékben, mint ahogy azt a korábbi modelleknél megtapasztaltuk.
A K70 Core másik egyedi újdonsága a jobb felső sarokban elhelyezett, meglehetősen nagyméretű, hengeres tekerőgomb, amely az oldalán három sárga barázdát is kapott. Mellette a szokásos visszajelző LED-eket és egy extra gombot találsz. A K70 Core minden kapcsolójában RGB LED is helyet kapott, amelyek egyedileg vezérelhetők a billentyűzethez tartozó iCue szoftverben. Van fedélzeti memória is, ahová 5 profilt tudsz elmenteni, valamint teljes makrózhatóság, a lekérdezés gyakorisága maximum 1000 Hz-es, Fn-gombbal előhívható a multimédia-vezérlés, továbbá Sony PlayStation és Microsoft Xbox kompatibilitás. Az angol ABC szerint szitázott gombsapkák DoubleShot ABS típusúak, vagyis kopástól nem kell tartanod, de gyári magyar szitázás várhatóan nem fog készülni, emellett pedig a költségcsökkentés részeként a kábel is teljesen szimpla, még harisnyába sem bújtatták.
A kihagyott ziccer
A K70 Core mindenféle extra dizájntól mentes mechanikus billentyűzet, ám ez esetben nem is ez számít, hanem ami a gombsapkák alatt van. 99 euróért nagyon jó gépelési élményt kapsz, ahol a mechanikus érzés mellé nem társul hangos, kopogó hang. Persze annyira nem csendesek a K70 Core MLX Red kapcsolói, mint például egy Silent kiadás, ám a dupla hangelnyelő réteg és az előkenés a kellemetlen kopogás jó részét kiszűri.
A jobb felső sarokban könnyen kézre eső tekerőgomb ötletes és hasznos, ráadásul az iCue szoftverben többféle funkcióra is felprogramozhatod. A nagy gond ezzel, hogy az üzemmódok között csakis és kizárólag az Fn+F12 billentyűkombinációval válthatsz. Adja magát, hogy a tekerőgomb melletti Play/Pause gombra átprogramozzuk a funkcióváltást, esetleg a henger lenyomása legyen a váltásért felelős, ám ez a két funkció a teszt írásakor legfrissebb, elérhető iCue programjában nem volt felprogramozható ezekre a gombokra. Pedig nagyon sokat dobna a tekerőgomb hasznosságán, ha az üzemmódváltáshoz lenne külön dedikált gomb (vagy legalább ez programozható lenne), és az aktuális üzemmódot jelző LED is lenne a tekerőgomb mellett (esetleg benne). Márpedig az Fn+F12 és a tekerőgomb használata lelassítja és kényelmetlenné teszi ezen funkció gyakori használatát, én is azon kaptam magam, hogy egy funkcióra fixáltam, és csak így használtam ezt az extrát.
Összegzés
A Corsair K70 Core kiváló minőségű gamerbillentyűzet, amelynél a gyártó úgy igyekezett tartani az alacsony árat, hogy közben nem spórolt fájdalmasan. Például a kapcsolók kiváló minőségűek, a hangszigetelés nagyon hasznos extra és a tekerőgomb is praktikus - csak éppen nem annyira, mint amennyire lehetne. A műanyag készülékház nem prémium, de masszív, viszont a kábel túl olcsónak hat. Az iCue szoftveres extráinak minden gamer hasznát fogja venni, ahogy a fedélzeti profilmemória és programozható világítás sem elhanyagolandó extra. Mindezért 100 eurót, vagyis 40 ezer forintot kér a Corsair, ami a K70-es modelleket tekintve igen előnyös ár, viszont a konkurensek ennyiért számos, hasonlóan jól felszerelt mechanikus gaming klaviatúrát kínálnak akár más típusú kapcsolókkal, magyar szitázással is.