Az ASUS standján a ROG Ally X, az új Zephyrus, a snapdragonos Vivobook és a TUF A14 rabolták el a rivaldafényt, pedig volt ott még érdekesség szép számmal. A BTF-formátum és az új Wi-Fi 7 router mellett ugyanis megjelentek a legújabb ROG perifériák, amelyek a hazánkban is népszerű elődöket hivatottak leváltani. A cég elmondása szerint egyszerűen mindenben jobbak az új modellek, így a játékélményedet tovább javíthatod, de persze ez várhatóan nem lesz olcsó mulatság.
A legújabb billentyűzet a ROG Azoth Extreme, amely alumínium ötvözetű házba került és természetesen továbbra is támogatja a ROG SpeedNova vezeték nélküli csatlakozást. Itt a késleltetés miatt nem kell aggódnod, sőt, a mintavételezés sem kispályás: a szokásos 1000 lekérdezés/másodperc helyett 8000 lekérdezés/másodperc tempóval dolgozik a vezérlés. Az akár BT-n, vagy kábelen is kapcsolódó klaviatúra üzemidő tekintetében sem kispályás, akár 1600 órát bír egy töltéssel.
De nem is ezek a legérdekesebb tulajdonságai, hanem az állítható alátámasztás, vagyis a gépelési élményt tudod befolyásolni egy kapcsolóval, hogy puhábban és rugalmasabban, vagy keményebben legyenek alátámasztva a ROG NX mechanikus kapcsolók. A látványért a jobb felső sarokba helyezett színes OLED-kijelző felel, ami érintésérzékeny és a mellékelt szoftverrel szinte bármit megjeleníthetsz rajta - például a kps-értékedet, ami a másodpercenként leütött billentyűk számát mutatja.
Az egér is extrém fokozatra kapcsolt: a ROG Harpe Ace Extreme karbonszálas háza könnyű, ámde roppant strapabíró, így sikerült a mérnököknek elérniük a 47 grammos össztömeget. Az optikai szenzor is házon belül készült (legalábbis az ASUS ezt állítja), amelynek felbontása szédítően magas, 42 000 dpi.
A főgombok alatt optikai mikrokapcsolók lapulnak 100 millió kattintásra hitelesített élettartammal. A 8000 lekérdezés/másodperces vezérléssel szerelt egérhez jár a ROG Polling Rate Booster USB-s kiegészítő, ami még tovább csökkenti a vezeték nélküli Harpe Ace Extreme amúgy is rövid késleltetési idejét. Érdekesség továbbá, hogy az egér talpai nem PTFE-bevonatúak, hanem Corning Gorilla Glass 3 üvegfelületen siklik az egér - ilyen (vagy ennél újabb) kerül a mobiltelefonok kijelzőjére is.
A gamer perifériatrió harmadik eleme a ROG Delta II headset, ami szintén a ROG SpeedNova vezeték nélküli kapcsolatát használja, de képes Bluetooth-on is kommunikálni bármely eszközöddel. Ha inkább retró üzemmódba kapcsolnál, az sem gond, 3,5 mm-es jacket is kapsz. A fülkagylókba 50 mm-es hangszórók kerültek, így az erő és robusztus hangzás garantált, az üzemidő pedig akár 110 óra is lehet egyetlen töltéssel.
A headset különlegessége a DualFlow technológia, ami lehetővé teszi, hogy egyszerre Bluetooth-on és saját vezeték nélküli csatornán is kapcsolódjon egy-egy eszköz a fülesedre (például PC/konzol és mobil).
Az új ROG perifériák áráról és pontos megjelenési dátumairól még nem tudunk, de szeretettel várjuk őket tesztlaborunkban (erről már az ASUS-nak is szóltunk).
Helyszíni tudósításunk a COMPUTEX szervezője, a TAITRA támogatásával valósult meg. A Taiwan Trade Center budapesti kirendeltsége egyike a TAITRA 60 irodájának, amely segíti a magyar és tajvani vállalkozások közös munkáját.