Néhány év alatt rengeteget változtak tévénézési szokásaink. A lineáris, hagyományos tévéműsorokat egyre kevesebben nézik, helyüket a streaming szolgáltatások vették át. A technológiai újítások is nagyobb szerepet kaptak: ma már elengedhetetlen a HDR megjelenítés megléte, lehetőleg a Dolby szabványok támogatása és az okosplatform is, ahol minden streaming szolgáltató applikációjának ott kell lennie. A piacon két paneltechnológia uralkodik: a hagyományos LCD, valamint az OLED. Előbbiből is egyre több a QLED-típus, ami speciális rétegének és kialakításának hála a korábbi paneleknél szebb színeket és jobb képminőséget biztosít nagyobb fényerővel. Az OLED is sokat fejlődött, ma már a beégéstől nem igazán kell tartani, ráadásul az évek során a fényerőt is sikerült feltornázni. Ugyanakkor utóbbi panellel szerelt modellek még mindig nagyon drágák, ezért ajánlataink között is inkább a közép-felsőkategóriától felfelé találkozhatsz ilyen modellekkel.
A karácsonyi akciók során több, 1-2 évvel ezelőtti modellel is találkozhatsz, amelyeket valóban előnyös áron kínálnak a kereskedők. Ezek nem feltétlenül rossz vételek, amennyiben a 2024-es modellek áraihoz mérten jelentős árkedvezményt kapsz, megérheti egy 1-2 generációval ezelőtti OLED modellt bevállalni, pláne akkor, ha a gyártó vagy kereskedő akciósan a szokásosnál hosszabb garanciát is vállal rá.
Belépőszint
Hisense 55E7NQ
Ár: 149 999 Ft
Messze 100 ezer forint alatt is lehet már tévékészüléket kapni, sőt, 40-50 ezer forintos ajánlatokkal is találkozhatsz az ünnepi kínálatban. Nos, ezeket jobb, ha elkerülöd. Miután tévét általában több évre választ magának az ember, érdemes olyanba fektetni, amely modern, támogatja a fontosabb szolgáltatásokat és még jól is néz ki. Éppen ezért belépőszinten a Hisense 55E7NQ-t ajánljuk, amely átlagos, 55"-os képátlóval kínál QLED-minőséget. A színek, a fényerő egészen jó, aki többéves, normál LCD-ről vált, annak látványos lesz az előrelépés. A 4K-s tévé támogatja a Dolby Vision és Atmos szabványokat, az okosfunkciók sem hiányoznak és az alacsonyabb felbontású tartalmak felskálázásában is egészen jó ez a készülék.
Alternatíva: TCL 65C655
Ár: 210 190 Ft
A másik kínai gyártó, a TCL célja, hogy régiónkban is jelentős piaci részesedést érjen el, ezért egészen vonzó áron kínál jó termékeket. A C655-ös modell 65"-os változata alig kerül többe 200 ezer forintnál (akcióban akár még ez alá is beeshet), mégis sikerült QLED-panelt használni, amivel a fényerő és a színhűség is egészen jó. A Dolby Vision és Atmos, valamint a többi HDR-szabvány szintén támogatott, van gaming mód, a hangrendszert pedig az Onkyo-val közösen fejlesztette ki a TCL. Ennek eredménye a 2.1-es felépítés, vagyis a tévé hátsó részén egy extra mélynyomó is helyet kapott, aminek köszönhetően sokkal teltebb, erőteljesebb hangzásban lehet részed.
Középkategória
LG OLED EVO 55" C4
Ár: 439 999 Ft
Igaz, hogy a magas ár ellenére csak 55"-os képátlónál járunk, azonban ez a ma kapható egyik legmodernebb panel, az LG OLED EVO 2024-es változata. A tévét a legújabb alpha 9 chip hajtja, az idei modellnél pedig még tovább nőtt a fényerő és szinte elenyésző a beégési rizikó. OLED-panel lévén a kontraszt végtelen, a színek természetesek, ha pedig játszol, vagy sportközvetítéseket nézel, a minimálisnál is kisebb válaszidőt is értékelni fogod. Az idei modellnél már alig látható a káva, a talp elegáns, ha pedig LG soundbarral párosítod, tökéletes összhangot (és jó hangzást) érhetsz el. A különleges távirányító és a WebOS legújabb változata is fontos erényei a C4-es LG tévének.
Alternatíva: Samsung UE75DU7172
Ár: 259 990 Ft
Ez a belépőszintű Samsung készülék nem fogja megváltani a világot, már ami a képminőséget illeti, de nem is ez az igazi vonzereje, hanem óriási, 75"-os képátlója. Persze azért túl rossz minőségtől nem kell tartanod, és arra azért nagyon odafigyelt a gyártó, hogy a felskálázó egység modern és hatékony legyen, hiszen mind a mai napig kevés a jó minőségű 4K-s tartalom, ez a pixelesedés pedig ekkora képátlónál szabad szemmel is jól látható lenne. Az U7172-es modellt érdemes falra szerelni, lábai nem a legszebbek, viszont a Samsung smart felületét, a Tizen OS-t megkapod, van HDR-támogatás és ALLM is, hogy játékoknál a késleltetés ne okozzon gondot.
Csúcskategória
Samsung QE65S95DAT
Ár: 799 900 Ft
A Samsung saját, QD-OLED technológiája nagyszerű képminőséget garantál, de cserébe nem igazán mondható olcsónak. A 65"-os S95D a gyártó csúcskészüléke OLED-technológiára építve, így mindenből a legjobbat kapod. Ebbe a panelen felül beletartozik az NQ4 AI Gen2 központi egység is, a tükröződésmentes felület, a HDR Pro megjelenítés mindenféle Dolby hitelesítéssel együtt, valamint a Tizen OS-alapú okosrendszer is. A tévé a rövid válaszidő mellett támogatja a 4K@144 Hz-es megjelenítést is, a VRR minden formáját és egy speciális játéksáv is segíti a gamereket. A hangzás is különlegesen jó, de érdemes egy Samsung soundbarral kiegészíteni, amellyel képes együtt dolgozni a tévébe épített hangrendszer. Bár igen borsos az ára, év végi akcióban jelentős kedvezménnyel (akár 100 ezer forintos árcsökkentés) is beszerezheted.
Alternatíva: LG OLED 77" G4
Ár: 1 159 990 Ft
195 cm átmérőben kínálja a ma elérhető legjobb LG OLED panelt ez a modell. Tökéletes kontraszt, minden eddiginél jobb fényerő, AI felskálázás 4K-s natív felbontásra, 2×30 wattos hangrendszer és még sorolhatnánk a tévé erényeit. A G4-es szériába az LG összes új fejlesztése bekerült, emellett teljes Dolby-támogatást is élvez a tévé, a VRR-nek hála játékhoz is ideális, sőt, G-Sync és FreeSync adaptív frissítési technológiákat is kezel. A tévé a legújabb alpha 11-es processzort kapta, a Brightness Booster Max pedig az eddigi legnagyobb fényerejű LG OLED tévévé varázsolja ezt a modellt. Persze mindez a csúcstechnológia nem olcsó, de nem sokkal kell 1 millió forint fölé merészkedni (a 83"-os már majdnem 2 millió forintba kerülne), cserébe pedig hosszú évekig tökéletes házimozi élményben lehet részed.