Hosszú évekig rendszeresen felbukkanó pletykák, már-már vígjátékba illő szivárgás és rengeteg várakozás után a Google nemrég végre bejelentette első sajátgyártású okosóráját. Viszont míg a Pixel telefonok általában az androidos telefonok élvonalával versenyeznek, legalábbis szoftveres szinten, addig egy beszámoló szerint a Pixel Watch nem feltétlenül a jelenleg elérhető technológia csúcsát jelenti majd.
A 9to5google egy meg nem nevezett forrására hivatkozva arról ír, hogy az év vége felé, a Pixel 7-es szériával együtt debütáló okosóra nem a legkorszerűbb processzorral rendelkezik majd. Tudomásuk szerint a Pixel Watch a Google és a Samsung együttműködése kapcsán (aminek keretein belül a Galaxy Watch 4 volt az első Wear OS 3-at futtató óra) a koreai cég Exynos 9110-es processzorait használja majd, ami 10 nanométeres gyártási technológiával készül, és két Cortex-A53-as magot tartalmaz.
Ez viszont nem a Samsung legfejlettebb chipje, 2018-ban már ezzel jelentették meg a Galaxy Watch első generációját, és utoljára 2020-ban a Galaxy Watch 3-ban használták. Tavaly, a Galaxy Watch 4-es modellekben már az Exynos W920 ketyegett, ami 5 nanométeres gyártási technológiával készült, és Cortex-A55-ös magokkal szerelték fel. A Samsung állítása szerint ennek következményeképp 20 százalékkal jobb CPU-teljesítményt, és tízszer több grafikus teljesítményt tudnak kisajtolni ebből a modellből, mint az elődjéből.
A legvalószínűbb ok egyébként az egy generációbal korábbi processzor használatára nem a spórolás, hanem az, hogy a Pixel Watch fejlesztése valószínűleg már régóta húzódik. Így még azelőtt véglegesíthették az okosóra chipjét, hogy a W920 elérhetővé vált volna. Ezzel együtt a szoftver fejlettsége így is jelentős érv lehet (pláne, ha lesznek exkluzív funkciók) a Pixel Watch mellett a versenytársak, köztük a Samsung következő generációs okosórái ellenében, ahogy az a Pixel mobilok esetén is lenni szokott.