Amerika és Kína továbbra sem rendezték a Huawei ügyét, bár az utóbbi napokban több jelentés is előkerült arról, hogy Amerika hamarosan számos cégnek ad ki licenceket, hogy együtt dolgozhasson a kínai óriással.
Eközben olyan hírek is szárnyra kaptak, amelyek szerint az amerikai kormány nyomást gyakorolt Tajvanra, hogy korlátozzák a chipek exportját a Huawei irányába. A Bloomberg szerint azonban Tajvan tagadja ezeket az állításokat.
Egyelőre annyi biztos, hogy a Huawei május óta van az amerikai tiltólistán, az amerikai vezetés hozzáállása pedig messze nem következetes a cég kapcsán.
Nemrég ráadásul az a hír is felröppent, hogy Amerika magához költöztetné a TSMC chipgyártását - a cég azonban erre nem hajlandó, mint később kiderült. A The Financial Times szerint Amerika azért akarta mindezt, mert a biztonság mellett a Kínába való export miatt is aggódik. Egy amerikai politikus állítólag olyan hasonlattal élt tajvani kollégái számára, hogy a TSMC chipek Huawei-nek szállítása olyan, mintha a kínai rakéták Tajvant vennék célba. A Bloomberg szerint viszont a tajvani vezetés nem kapott semmilyen kérést Amerikától az ügyben, és a TSMC és a Huawei szerint sem kísérelte meg Amerika megzavarni a chipgyártást és -szállítást.