Manapság elég nagy figyelmet kell fordítanunk a magánéletünk és az adataink védelmére, hiszen a gyártók, a reklámcégek és a hackerek mind ezekre kíváncsiak. A mobilpiac is tele van hátsó kapukkal, biztonsági résekkel és egyebekkel, amelyeken keresztül a személyes adatokat óriási mennyiségben gyűjthetik be rólunk.
A jelentések szerint maga a OnePlus is így tesz, ezzel pedig kockáztatja a felhasználóinak a bizalmát. A kínai cég Christopher Moore szerint egy HTTPS domainre küldi a felhasználók adatait a OnePlusnak, anélkül, hogy erről értesítené az embereket.
Az elemzői, de bárkit azonosító adatok között van például a kijelzőinformáció, a készülékfeloldások, a rendellenes újraindulások, a szériaszámok, telefonszámok, MAC-címek, mobilhálózatok nevei és vezeték nélküli hálózatok adatai. Időbélyegeket gyűjt az OxygenOS arról is, hogy mit mikor nyitunk meg és zárunk be.
Elvileg a OnePlus Device Manager és a OnePlus Device Manager Provider folyamatok felelősek mindezért. A OnePlus a biztonsági szakértő megkeresése ellenére nem volt hajlandó a témáról beszélni, sem tiszta vizet önteni a pohárba.
Nemrég viszont valaki felfedezte, hogy a OnePlus adatgyűjtését rootolás nélkül is ki lehet kapcsolni, ha a [pm uninstall -k --user 0 pkg] adb-parancsot vetjük be.
Sokak szerint mindegy, hogy mit mond majd a OnePlus, az a tény, hogy ezt a helyzetet titkolni próbálta, nagy foltot hagy a róla kialakult képen.