Hirdetés

Meglátogattuk a gyárat, ahol 30 másodpercenként elkészül egy mobil



|

Megnéztük, hogyan is készülnek a modern okostelefonok, és olyat láttunk, amire tényleg nem számítottunk a Honor minden porcikájában fejlett gyárában.

Hirdetés

Novemberben alkalmunk adódott kiutazni Kínába és ott megtekinteni a Honor gyárát, valamint laboratóriumát, elbeszélgetni a mérnökökkel, végül pedig megnézni egy igazán különleges Honor szaküzletet. Ottjártunkkor éppen Honor Magic6 Pro készülékek gördültek le a futószalagról, ám már a 2025 elején hazánkban is megjelenő Magic7 Prót is sikerült kézbe vennünk és néhány napig használnunk is. Az erről szóló beszámolónkat itt olvashatjátok el, ezért jelen cikkünkben a következő csúcsmodellről sokkal több szót nem is ejtünk.

Hibrid gyártás a totális gépesítés árnyékában

A Honor K+F részlege, irodái és gyára óriási területen terpeszkedik el Sencsenben, ahol a labort és egy gyártósort néztünk meg. A 135 ezer m2-nél is nagyobb területen összesen 5 gyárépület és két labor is található a szükséges irodák és egyéb létesítmények mellett. Az egyes egységeket és 5G+ ipari kommunikációs belső hálózat köti össze egymással, az intelligens gyártási szint pedig még helyi mércével mérve is igen magas. Ugyanakkor a teljes automatizálási mutató mindössze 85%-os, amiről azt gondolhatnánk, hogy feltűnően alacsony.

És valóban, amikor a Magic6 Pro gyártósorán végigvezettek, nagyjából 3-5 állomásonként egy-egy munkát nem gép, hanem ember végzett el. A vezetőmérnök egészen érdekes választ adott szerintünk jogos kérdésünkre, hogy miért nem automatizálták az amúgy repetitívnek tűnő lépéseket. Ezeken a fejlett gyártósorokon dolgozó munkások nem szimpla betanított alkalmazottak, akiknek megmutatták, hogy ellenőrizzék a csatlakozásokat, vagy miként csavarjanak be néhány csavart.

Az általunk is látott emberek jelentős része mérnökhallgató, egyetemista, akik kifejezetten azért dolgoznak a modern gyártósor mellett, hogy testközelből is megtanulják, miként is történik a gyártás. A dolgozók jelentős része mérnök, így nem csupán az ellenőrzést végzik, ha kell, a felmerülő hibákat is azonnal kezelni tudják, képesek állítani a gépeken stb. A hatékonyságot jól illusztrálja, hogy 28,5 másodpercenként elkészül egy okostelefon - bedobozolva, felcímkézve, fóliázva.

Nem kímélik a mobilokat

A tesztlabor szintén óriási területen található, ám kisebb-nagyobb szobákra lett felosztva. Itt a Honor készülékek minden tulajdonságát tesztelik és az eredményeket kielemzik. Ebbe a sugárzási mérések, a mechanikus behatás okozta sérülések mind beletartoznak, így például számtalan gép a nap 24 órájában csak üti, dobálja a mobilokat, másik állomásokon pedig a Magic V3 zsanérját tesztelik úgy, hogy a gépek folyton becsukják-kinyitják a mobilt.

Szintén ebben az épületben található több fejlesztőlabor is, ahol az új technológiákat kísérletezik ki. Ezek közül a Honor egyik büszkesége a szilícium-szén akkumulátor, amivel kisebb helyen nagyobb kapacitást tudtak realizálni, miközben a melegedés nem okoz nagyobb gondot, mint a normál LiPo vagy Li-Ion akkumulátoroknál. Szintén itt dolgoznak a legújabb technológiákon, a soron következő mobilok felépítésén és például a még hatékonyabb hűtés kialakításán, amire a Snapdragon 8-as szériának igen nagy szüksége van.

Mit hoz a jövő?

A túra végeztével a Honor mérnökeivel, termékfelelőseivel is válthattunk néhány szót. Honor notebookok egyelőre nem kaphatók hazánkban, de azt érdemes tudni, hogy a cég már több generáció óta tervez és forgalmaz x86-os laptopokat. A legutóbbit, a MagicBook Art 14-et éppen ősszel mutatták be, sőt, ebből egy Snapdragon SoC-vel szerelt változat is készült.

Hirdetés

Már akkor gyanús volt, hogy az inteles verziót kevésbé tolta előtérbe a gyártó, erre volt is alkalmunk rákérdezni. A válasz igazán érdekes volt: 2025-től kezdődően a cég feltett szándéka, hogy fokozatosan az ARM-architektúrára áll át minden téren, vagyis a mobilok és tabletek mellett a PC-k világában is egyre hangsúlyosabb lesz az ARM SoC. A döntés hátterében az egyre jobb, kifejezetten PC-kbe szánt nem-x86-os SoC-k állnak, valamint az, hogy ezáltal még jobb átjárhatóságot képesek megvalósítani az egyes eszközök között.

A mobilok világában a Kínában már megjelent Honor Magic7 Pro eljövetele készpénznek vehető, ám a laborok mélyén már javában fejlesztik a Magic V4-es készüléket. Erről persze semmit sem árultak el egyelőre, csupán annyit tudtunk meg, hogy a stylus sokkal fontosabb szerepet kap majd, mint a korábbi modell esetében.

A mintaszaküzlet

A gyárlátogatás végeztével egy Honor szaküzletbe is elutaztunk, amely a világ egyik legszebb üzlete. Egészen szokatlan módon nem a helykihasználtság maximalizálásán volt a hangsúly, így az üzlet középső része fedetlen belső kert, az üzlet ezt öleli körül. Már a bejárat is impozáns, odabent pedig nem egymás hegyén-hátán találod a Honor eszközöket.

Egy komplett fal a Honor Talents megvásárolható alkotásaival van tele, ahol az esernyőtől a tokon át a laptoptáskáig rengetegféle egyedi és különleges kiegészítőt választhatsz Honor eszközödhöz. Az üzletben szaktanácsadás és szerviz is működik, valamint egy Harcourt fotóstúdió, sőt, az alsó szinten ehhez egy kisebb kiállítás is tartozik. A mintaboltban természetesen minden Honor kütyüt megtalálsz, emellett azonban más gyártók releváns eszközeivel is találkozhatsz.

Hirdetés

Úgy tűnik, AdBlockert használsz, amivel megakadályozod a reklámok megjelenítését. Amennyiben szeretnéd támogatni a munkánkat, kérjük add hozzá az oldalt a kivételek listájához, vagy támogass minket közvetlenül! További információért kattints!

Engedélyezi, hogy a https://www.pcwplus.hu értesítéseket küldjön Önnek a kiemelt hírekről? Az értesítések bármikor kikapcsolhatók a böngésző beállításaiban.