A TechCrunch jelentése szerint a Meta a GelSight szenzorgyártóval és a dél-koreai Wonik Robotics vállalattal együttműködve kifejlesztett egy robotkarokhoz kapcsolható érintésérzékelőt. Az eszközt elsősorban kutatóknak és tudósoknak szánják, hogy segítségével jobban modellezhető és megérthető legyen a fizikai világ, ezáltal pedig továbbfejleszthető a mesterséges intelligencia.
A Meta szerint a Digit 360 nevű szenzor "emberi szintű, multimodális érzékelési képességekkel rendelkező tapintható ujjbeggyel" rendelkezik. A vállalat Digit érzékelőjének továbbfejlesztett változata működése során egy beépített mesterségesintelligencia-chip segítségével digitalizálja az érintésjeleket, amelyeket később modellezéshez és elemzéshez lehet felhasználni.
"Kifejlesztettünk egy speciális optikai rendszert, amely az ujjbegy felületének minden irányú deformációját rögzíti széles látómezőben. A szenzort különféle érzékelési modalitásokkal szereltük fel, hogy az egyes érintési interakciókat pontosan lehessen vizsgálni a felületi tulajdonságok - mint a rezgés, hőérzékelés és akár szagingerek - alapján."
- olvasható a Meta blogbejegyzésben.
A Digit 360 valamikor jövőre lesz megvásárolható, a vállalat pedig már elindított egy pályázatot is, amelyen keresztül egyes kutatók korai hozzáférést kaphatnak a szenzorhoz.