Kínában, azon belül is Sencsenben található a Honor főhadiszállása és gyártósora is, ahol a Magic-családba tartozó mobiltelefonokat is gyártják. A 2024-es csúcskészülék a hajlítható Magic V3 mellett az év elején megjelent Magic6 Pro, amelyet a megjelenésekor teszteltünk is. Azóta eltelt jó pár hónap, megjelent jó néhány konkurens, de a mobil még mindig felsőkategóriásnak tekinthető és a megszelídült árával jó vételnek is számít. Viszont akinek nincsen égetően nagy szüksége egy új mobilra, de a Honor ökoszisztémája szimpatikus számára, az lehet, hogy jobban teszi, ha vár még nagyjából 2 hónapot, ugyanis hamarosan érkezik az utód, a Magic7 Pro. A mobil kínai szoftverrel, Google nélkül már megvásárolható Kínában, ezt volt alkalmunk néhány napig tesztelni.
Hasonló, de mégis új
A Honor Magic7 Pro esetében alapvetően nem változtatott a gyártó a kialakításon, nem forradalmasította a bevált receptet, de azért a trendkövetés tetten érhető az új modellnél. A keret laposabb lett, ezáltal jobban kézben tartható a készülék, azonban a kijelző még mindig nem teljesen sík, némiképp ráhajlik az oldalakra és a lekerekített sarkok is maradtak. Kávát sem alul, sem felül nem igazán találsz, a 6,8"-os LTPO OLED-kijelzőt (ami mellesleg 5000 nites csúcsfényerőre képes) csupán a kapszula-formájú szelfikivágás töri meg. A kijelzőt amúgy Rhino Glass védi a karcoktól, abból is a legújabb fejlesztés, és a Honor jó szokásához híven ezt még egy extra fóliával is bevonta, így nem kell azonnal a fóliázóhoz rohannod, ha teljes védelmet szeretnél.
A gombok, csatlakozók terén nincsen változás, adott az IP68+IP69-es besorolás (forró vízsugárnak is ellenáll a telefon), viszont a kamerarendszer átalakult. A felül, középen elhelyezkedő, tekintélyes méretű, kerek kamerasziget továbbra is 3 kamerát fog össze, a negyedik kameralyuk egy mélységérzékelő. Az 50 MP-es, változtatható apertúrájú, Super Dynamic Falcon H9000 szenzoros (vélhetően OmniVision) főkamerát egy 200 MP-es, periszkópos zoomkamera egészíti ki, ami 3×-os nagyítást kínál és igen nagy, 1/1.4"-s Samsung szenzor tartozik hozzá. Emellé van még egy 50 MP-es ultraszéles látószögű példány is, ami 122 fokos látószöget biztosít autófókusszal, így makróra is bevethető. A szelfihez egy 50 MP-es, szintén autófókuszos kamerát kapsz, amit egy ToF 3D szenzor egészít ki.
Bevett szokás, hogy a Magic Pro modell mindig az aktuális legjobb SoC-t kapja, és ez most sincsen másképp. A Snapdragon 8 Elite chip dübörög szédítő tempót diktálva, amihez 12-16 GB RAM és 256/512/1024 GB UFS 4.0-s tárhely kapcsolódik. A Wi-Fi 7, dual SIM, eSIM, 5G, BT 5.4, teljes GPS, NFC, aptX HD mind egyértelmű szolgáltatások, extraként infra portot is bevethetsz. Arról még nem kaptunk megerősítést, hogy a szatellit hívások és üzenetek hazánkban elérhetők lesznek-e, de tény, hogy a mobil erre is képes.
Fontos paraméter még az akkumulátor, ami ezúttal is a fejlett, immáron 3. generációs szilícium-szén (SiC) alapú megoldás. Ennek köszönhető, hogy kis mérete és tömege ellenére is 5850 mAh kapacitásra képes, ráadásul villámgyorsan tölthető: 100 Wattal kábelesen, 80 Wattal zsinór nélkül. A kínai verzióban a megfelelő töltőfej is ott figyelt a dobozban, vélhetően ez nálunk nem lesz megtalálható (ahogy a tok sem).
Csalódásra nem kell felkészülnöd
A néhány napos teszt során rengeteget fotóztunk a hamarosan itthon is elérhető Magic7 Próval, emellett igyekeztünk kihajtani belőle a szuszt. A Google GMS ökoszisztémájával itt nem bajlódtunk, de természetesen nem is kérdéses, hogy a hozzánk megérkező modelleken teljes Google-támogatás lesz elérhető. Az AnTuTu tesztjét futtattuk le néhányszor, az eredmény pedig a 2,7 milliót is meghaladta, ami rendkívüli, messze túlszárnyalja elődeit és legtöbb konkurensét. A melegedést is igyekeztünk megfigyelni, és itt már nem voltunk annyira elragadtatva. Teljes terhelés során érezhetően melegedett a telefon, de azért persze nem égetett a hátlap. Összehasonlítási alapnak a Magic6 Prót tudjuk említeni, ami a mai napig az egyik legjobb hűtéssel rendelkezik (és még talán az ASUS ROG Phone-ok), és ott ennél alacsonyabb melegedést és throttlingot figyeltünk meg anno. Reméljük, a Magic7 Pro esetében is minimális lesz csupán a lassulás.
Következő fokozatban az AI
Csodálkoztunk volna, ha nem az AI kapja az egyik legfontosabb szerepet a Magic7 Pro esetében. A Honor kettéválasztotta az AI-funkciókat, és amit csak lehet, igyekszik az eszközön, lokálisan elvégezni. Ebbe beletartozik például a fotók javítása, élesítése. Amennyiben 30×-os nagyításon belül maradsz, a képélesítést és zajcsökkentést teljes egészében a mobil végzi, nem "kér segítséget" a Google Cloud szolgáltatástól.
A Magic7 Pro természetesen már a legújabb Android 15 OS-sel érkezik, amelyre a MagicOS 9.0-t ültette a Honor. A már megismert AI funkciók, mint például az Asszisztens, a képek utólagos javítása (pl. varázsradír), MI-javaslatok, a Varázslatos szöveg, a Kézgesztusokkal való irányítás mind megmaradnak, a Magic Portal pedig alapos ráncfelvarrást kap és 2.0 számozással tér vissza. A komolyabb háttérismereteket igénylő AI-funkciókhoz a Honor is a Google Cloud megoldására támaszkodik, de például arról nem esett szó, hogy ez bármikor is fizetőssé válna a jövőben. Arról viszont sikerült megkérdezni a fejlesztőket, hogy a felhőbeli adatmegosztás miképp működik, valamint arra is kértünk választ, hogy az AI-jal feljavított fényképeket megjelöli-e valamiképp a mobil, hogy utólag egyértelmű legyen, hogy amit látunk a kijelzőn, ahhoz az MI "hozzányúlt".
Az AI-számításokhoz szükséges felhőbe feltöltés a Honor mobilok esetében úgy történik, hogy csupán a művelet idejére kerül a megadott adat a felhőbe, a számítás végeztével azonnal törlődik onnan, ezen adatokat sem a Honor, sem a Google nem használja fel tréningezéshez. A másik kérdésünkre a válasz egyértelmű nem volt, vagyis hiába javítja a mobil vagy a felhőalapú megoldás a végleges képen látható látványt, azt nem jelöli meg AI-jelzővel.
Az AI egy másik, praktikus felhasználási területe a biztonság. A különféle elzárt appok és munkaterületek mellett a Csalásvédelem, valamint a Hamis mobiltornyok blokkolása pontok is izgalmasan hangzanak. Előbbi esetében nem csupán a csaló hívásokat és SMS-eket ismeri fel és blokkolja a mobil, hanem a deepfake-et is észleli. Ez azt jelenti, hogy a hamis arcképpel bejelentkező videohívás esetén is riaszt a telefon.
A másik funkcióról nem tudjuk pontosan, hogy a hazánkban forgalmazott Magic7 Prónál is elérhető lesz-e, mindenesetre érdekesen hangzik, hogy a telefon észleli, ha a szolgáltatódnak álcázott, valójában azonban hamis mobiltoronyhoz kapcsolódik, ami adatlopásra, kéretlen hirdetések küldésére alkalmas.
És ha már AI, akkor a móka sem maradhat el. A MagicAvatar egy olyan, virtuális ember, akit részletekbe menően alakíthatsz. Amint ezzel megvagy, beteheted háttérképnek, feloldó képernyőre stb. Amint ezt megtetted, az avatár minden alkalommal más és más gesztusokkal fogad, ha pedig aktiválod, az arcmimikádat is utánozza: mosolyog, kacsint, szomorú stb.
Ilyen lesz az új Magic
A sebesség abszolút csúcskategóriás a Magic7 Pro esetében és az is látszik, hogy a MagicOS 9.0 túl nagy változásokat nem hoz, de az AI egyértelműen nagyobb hangsúlyt kap. A kijelző óriási fényerejű, napsütésben is csodásan látható, az üzemidő pedig továbbra is átlagon felülire várható. A fotózásnál és videózásnál szintén csúcsminőségre lehet számítani, ezt a galériánkban látható képekből is könnyen le lehet szűrni. A hangzást is érdemes kiemelni, amit sikerült hallhatóan tovább javítani, így minden eddiginél nagyobbat szól teljes hangerőn, miközben nem is torzít.
Hamarosan a tiéd lehet
A Honor Magic7 Pro hazai bevezetéséig már nem kell sokat aludnunk, 2025 elején az európai változat is megérkezik GMS-sel a fedélzetén. A szoftveres támogatás várhatóan 4-5 éves lesz, ami bőséges, pláne úgy, hogy már Android 15-ről indul. Az árakról még semmit sem tudunk, de az biztos, hogy több szolgáltatónál is elérhető lesz az új Magic mobil.