Ma még csak egy, 2 héten belül pedig kettő ügyfélszolgálata, pontosabban üzlete nyílik meg a One-nak, ami a Vodafone, Digi, Antenna Hungaria és Invitech ügyfeleit veszi át, de magát, mint új szolgáltató aposztrofálja a piacon. Összesen 98 településen 135 üzlet kialakítását tervezi a cég (ezekből 27 saját üzlet, 108 pedig partnerüzlet), amelyek jó része a korábbi cégek (Vodafone és Digi) átalakított helyisége lesz. Persze a digitális ügyintézés is megmarad, pontosabban fejlődik és ígérik, minden eddiginél jobb élmény lesz, ha pedig valaki személyesen fárad be egy ilyen üzletbe, célzottan és gyorsan kiszolgálják.
Mindenkit megtartanak, sok mindenkit átcsábítanak
Hogy a meglévő 3 millió mobil előfizető és nagyjából 2 millió kábeles ügyfél (ezek között persze van átfedés, tehát a két szám összeadása nem indokolt) megtartása mellett feltett szándékuk, hogy a vetélytársaktól sok-sok felhasználót csábítanak el.
Ennek megvalósítása érdekében négy dolgot soroltak fel a sajtótájékoztatón, amit egy - szerintünk igen fontos - ötödikkel is kiegészítettek a kérdezz-felelek rész alatt, miszerint
a One névből nem szándékoznak szóviccet csinálni. Meglátjuk.
A négy alapelv, amely mentén a One a stratégiáját felépítette, a megbízhatóság, az innováció, az erős értékajánlat és a kiemelkedő szolgáltatásminőség. A fejlesztés emellett nem állt le, jelenleg is tart az új generációs 5G tornyok építése, emellett pedig a vezetékes hálózatot is fejlesztik. Itt érdekes adat, hogy a Vodafone (UPC) koaxkábeles és Digi optikai rendszerei közül utóbbit helyezik előtérbe, és ahol csak lehet, optikai hálózatot építenek ki (FTTH, FTTB).
Ingyen RTL+ és új One tarifák
A konkurens szolgáltatók előfizetőit, valamint a meglévő ügyfeleket az új One tarifákkal igyekeznek meggyőzni. Aki jelenleg is valamely korábbi cég előfizetője és aktív hűségszerződése van, az is tetszőleges One tarifára válthat.
A tévészolgáltatás esetében újdonság a TV Family, amely 8490 forintért kínál 114 csatornát, hozzá médiaboxot rögzítési és visszanézési funkciókkal, valamint app-kezeléssel. Ezen csomag része az RTL+ előfizetés is, amelyet a TV Family tagok ingyen megkapnak, sőt, nem csupán a médiaboxon, hanem mobilon streamelve is.
Ha emellé egy vezetékes, gigabites netelérést is választanak az ügyfelek, a Home Giganet 1000 és TV Family együttesen 11 490 forintba kerül, ha pedig más (például mobil) előfizetése is van a felhasználónak, ez az összeg akár 9192 forintig is lecsökkenhet. Fontos információnak tartjuk azt is, hogy a vállalat 2025-re árgaranciát biztosít, vagyis a tavasszal várható inflációkövető áremelés ezekre az előfizetésekre nem vonatkozik.
Korlátlan mobil 10 ezer forintért
A One mobiltarifáinál a korábbi Vodafone és Digi ajánlatok egy részét új neveken lehet megtalálni, de tartalmuk és díjszabásuk (egyelőre) nem változik. Ha viszont jelenleg vodafone-os vagy digis előfizető vagy, 9990 forintos korlátlan csomagra válthatsz, ami magában foglalja a korlátozás nélküli beszélgetést és mobilnetet is. Azt a sajtótájékoztatón mutatott dia alján azért kiszúrtuk, hogy ez 5 Mbit/s sebességet jelent, ami nem túl acélos. A 2025-ös árgarancia azonban itt is él.
Amennyiben több szolgáltatásra (minimum 1 vezetékes és egy mobil) is előfizetsz a One-nál, 14 500 forintos számlavégi összeg esetén 20% kedvezményt kapsz, 40 ezer forint felett pedig 30%-ot, valamint 30 ezer forintnyi készülékkedvezményt új készülék vásárlásakor.
A kisvállalkozások számára is készült egy hasonló mobilcsomag, ami szintén korlátlan adatot és beszélgetést tartalmaz. Ennek ára 10 990 forint, amibe már 5G-s mobilnet tartozik (jelentősen gyorsabb az 5 Mbit/s-nál), a feltétel csupán az, hogy a cégnek legalább egy vezetékes One szolgáltatása is legyen. A halmozás itt is kedvezményekkel jár, 2 szolgáltatás esetén 15%, 25 ezer forint felett pedig a számla végösszegétől függően 20-35%-os kedvezményt tudsz elérni.
Amennyiben csak vezetékes üzleti elérés érdekel és van már egy One mobilelőfizetésed, 11 984 forintért 1 Gb/s-os netet és korlátlan beszélgetésre alkalmas vonalas telefonszolgáltatást kaphatsz.