Amennyiben rendszeresen olvasol minket és tesztjeinket is nézed, most deja vu érzésed lehet: "-De hiszen ti már teszteltétek a Magic7 Prót!". Nos, ez így igaz, azonban novemberi cikkünkben a Kínában már ősszel megjelent, arra a piacra szánt verzió szerepelt, és mint ilyen, több szolgáltatás hiányzott is róla. Ott kint nincsen például GMS (Google Mobile Services), nincsen Google Gemini és még sorolhatnánk, cserébe viszont az ottani vásárlók kapnak néhány helyi extrát és a hardver is más egy kicsit.
Mostani tesztünk főszereplője azonban az európai piacra szánt, végleges Magic7 Pro, amelyet még alaposabban szemügyre vettünk, hiszen több szempontból is fontos mobil a kínálatban. A Honor csúcskészüléke például az egyike az első Snapdragon 8 Elite SoC-vel szerelt mobiloknak, emellett a speciális kamerarendszer, az integrált Gemini és jó néhány egyéb szolgáltatás miatt érdemes rá odafigyelni. Nem hiába a sok extra: mindent be kell vetnie a Honornak a siker érdekében, mert a konkurensek is érkeznek sorra (például a Samsung és a Xiaomi), árban pedig a vonzó és a mai napig kiváló Magic6 Pro is szorongatja az új jövevényt.
Dizájnváltás módjával
Bár nagyon sok mindenben megegyezik elődjével a Honor Magic7 Pro, mégis nehéz lenne őket összetéveszteni. A méreteket nézve nincsen sok változás, a mobil befoglaló mérete és tömege is szinte azonos - pár milliméterrel szélesebb lett a 7-es, viszont egy leheletnyit vékonyabb és könnyebb (pár tized milliméterről és grammról van szó csupán). A kamerasziget és a mobil kialakítása viszont annyit változott, hogy mondhatni nem "tok-kompatibilisek" egymással.
A tesztünkre érkezett fekete Magic7 Pro nagyon szép, matt üveg hátlapot kapott, ami kellemes, prémium tapintású, mérsékelten vonzza csak az ujjlenyomatot, viszont nagyon csúszós - ez az a mobil, amit mindenképpen ajánlott azonnal tokba tenni. Észrevehetően sokat változott a mobil kialakítása: a jelenlegi trendeknek megfelelően az oldalsó keret sokat vastagodott, a lapos alumínium kellemes tapintású és jó fogást biztosít. Természetesen a kijelző is védett: a 6,8"-os LTPO OLED-kijelzőre NanoCrystal Shield üvegborítás került, ezt pedig plusz egy extra gyári fóliával is óvja a viszontagságoktól a Honor.
Ezen kijelzővédelmet alkalmunk is nyílt tesztelni egy szerencsétlen véletlen folytán. Egy fényképezős kaland során véletlenül kiesett a zsebünkből a mobil, méghozzá élével és arccal egy betonfelületre. Az eredmény: a gyárilag felhelyezett fólia részben feljött, ezért ezt eltávolítottuk (és később cseréltük egy új, utángyártott fóliára), a kijelző viszont nem sérült, nem pókhálósodott, az élei, sarkai érintetlenek maradtak, mindössze nagyítóval észrevehető horzsolást láttunk egy rövid szakaszon, ahol a fólia a kijelző szélére már nem lógott rá. Összességében a balesetet tekintve ez szép eredmény, de azért jó észben tartani, hogy a tok és a körültekintő használat elengedhetetlen.
A portok, gombok terén nincsen meglepő és egyedi újdonság, viszont a védelem szintet lépett, IP69-es besorolású a Magic7 Pro, tehát ellenáll a nagynyomású, forró vízsugárnak is.
A sík kijelző körüli káva rendkívül vékony, a sarkok lekerekítettek, felül pedig az elődmodellnél megismert kapszulakivágás fogad. Ez nem öncélú, az 50 MP-es szelfikamera mellett ismét ott a 3D ToF-szenzor, amivel hajszálpontos arcfelismerésre képes a Magic7 Pro (akár koromsötétben is) - ilyenre pedig nem sok androidos mobil képes jelenleg a piacon.
A hátlapi kamerasziget formájában és elrendezésében is változott. A triplakamerás felállás változatlan, de a kört négy részre osztják a szenzorok, ahol a negyedik a lézeres autófókusz. A főkamera nem változott, 50 MP-es, f/1.4 és 2.0 között fizikailag is képes változtatni a rekeszértéket, van optikai képstabilizálás és dual pixel PDAF autófókusz is. A periszkópos zoomkamera javult, a 3×-os optikai nagyítást 200 MP-es szenzor dolgozza fel. Az ultraszéles látószögű kamera nem változott tavaly óta, ezúttal is 50 MP-es és 122 fokos látószöget kínál.
Erőmű a kézben
A Magic7 Pro Android 15-tel és MagicOS 9-cel a fedélzeten érkezik, valamint annyi AI-jal, amennyivel csak lehetséges. Ennek érdekében a Honor a Google-lel is szorosabbra fűzte a szálakat, így például nem csupán a Google Cloud AI szolgáltatásait használja fel több helyen is (például olykor képjavításra), hanem a Gemini is elő van telepítve a mobilon.
Tavaly csupa jót tudtunk csak mondani a Honor Magic6 Pro hűtéséről, ezért nagyon kíváncsiak voltunk, idén sikerül-e erre egy lapáttal rátenni. A Magic7 Pro ugyanis a ma elérhető legerősebb SoC-t, a Snapdragon 8 Elite chipet kapta, amelyhez a tesztpéldányban 12 GB RAM és 512 GB UFS 4.0 tárhely kapcsolódik.
Talán a legkevesebbet a hálózatos rész fejlődött, de ez nem is csoda, már tavaly is megkaptuk a Wi-Fi 7-et, a teljes 5G-t, eSIM-támogatást, komplett GPS-modult és infraportot - sajnos a szatellit-kapcsolat a Magic7 Prónál sem érhető el hazánkban.
Van azonban néhány, a mindennapos használat tekintetében egyáltalában nem elhanyagolható változás. Ilyen például, hogy a kijelző alatti, amúgy éppen ideális helyen található ujjlenyomat-olvasó szenzor optikairól ultrahangosra váltott, ami pontosabb azonosítást és gyorsabb feloldást hoz, és akár nedves ujjal is használható. A másik, a teszt során szó szerint mellbevágó változás a mobil hangzása: a teljes értékű sztereó hangszórók nagyon nagyot szólnak, több, kis méretű BT-hangfalat is megszégyenítő melegséggel, részletességgel és hangerővel.
Az akkumulátornál némi furcsasággal szembesültünk: míg a kínai piacra szánt modell 5850 mAh-s, harmadik generációs szilícium-szén ötvözetű akkumulátor a globális piacra szánt verzióban már mindösszesen 5270 mAh kapacitású, ami még az előző generációs Magic6 Pro 5600 mAh-s akkujánál is kisebb kapacitást jelent. Ez főként úgy furcsa, hogy amúgy a telefon sem kisebb, sem vékonyabb, sem pedig könnyebb nem lett. Ennek okáról megkérdeztük a Honor illetékeseit, amint választ kapunk, frissítjük tesztünket.
Ugyanakkor a 100 wattos szupergyors-töltést és a 80 wattos vezeték nélküli töltést élvezheted a Magic7 Prónál, feltéve, hogy a kompatibilis töltőfejet és töltőállványt is beszerzed, merthogy a lapos dobozban a mobil mellett csupán egy töltőkábel és egy SIM-tű árválkodik.
Hétpróba
Messziről, közelről és kézben tartva is egyértelmű, hogy a Magic7 Pro egy modern csúcsmobil, amit alaposan felszerelt a gyártója minden földi jóval. Bár a kijelző nem sokat változott, még mindig csodálatos képe van, az 5000 nites csúcsfényerő, a Dolby Vision minősítés és a nagyfelbontás mind szemet gyönyörködtető tulajdonságok, és a szemkímélő megoldásokban is élen jár a Honor mobilja. Kézben tartva a mobilt érezhetően fejnehéz, ráadásul csúszós is a hátlapja, viszont a szélesebb és laposabb oldal jót tett a külső megjelenésének és az új kamerasziget sem ronda. Miután a kamerasziget középre került, legalább a billegés nem fog bosszantani.
A Magic7 Pro igazi sebességbajnok, a Snapdragon 8 Elite hihetetlenül gyors, legyen szó applikációkról, MI-számításokról vagy játékról. Ehhez még vegyük hozzá a 12 GB RAM-ot és a szintén hipergyors tárhelyet - a felhasználói élmény hibátlan. Bántóan durva, 20% feletti throttlinggal nem találkoztunk, és hosszas terhelést követően sem forrósodott fel kellemetlenül a mobil, vagyis a hűtés ezúttal is jól sikerült.
A hálózatos résznél a szatellit-kapcsolatot hiányoljuk, viszont az új, pontosabb és még gyorsabb ujjlenyomat-olvasó, valamint a nagyon-nagyon jól (és nagyot) szóló sztereó hangzás is fontos erényei a Magic7 Prónak. A töltés terén is élen jár a Honor, de ha ezt szeretnéd is kiélvezni, kompatibilis töltőt kell hozzá szerezned. Szintén felemás az üzemidő kérdése: az akku kapacitása kisebb lett, mint amit a Magic6 Prónál kaptunk, viszont a PCMark alatt mért 763 perces üzemidő még mindig nem olyan rossz, hogy nagyon fanyalogjunk (elődjénél azért jobb eredményt, 822 percet kaptunk).
Az Android 15 és a MagicOS 9 párosa az előző verziótól nem különbözik túl sok mindenben, egy, az alapfelülethez képest jelentősen módosított UI-jal lesz dolgod, ahol azonban már a legtöbb funkciót a Google gyári appjai látnak el, ráadásul az előre telepített bloatware is minimális, szinte semmilyen felesleges szoftvert nem kell első lépésben lepucolnod a mobilról.
Az összes újdonság természetesen a mesterséges intelligencia valamiféle alkalmazását igyekszik népszerűsíteni, így például működik a bekarikázással keresés és a Gemini/Gemini Live app is elő van telepítve a Magic7 Prón. A mágikus kapszula továbbra is látványos és hasznos, a Magic Portal viszont tavaly még elég limitált volt. A mostani, 2.0-nak nevezhető változat már jobb, de tény, hogy kell némi gyakorlás, hogy hozzászokj a mindennapos használatához.
Az AI-fordítás app Csevegés és Tolmács funkciókat biztosít, ami roppant hasznos, de sajnos egyelőre a magyar nyelvet nem támogatja. Ugyanez a gond az amúgy szépen felszerelt Honor Jegyzetek alkalmazással is: van hangrögzítés utáni szöveggé alakítás, összegzés, kivonatolás, de a magyar nyelvet nem ismeri a szoftver (13 nyelv érhető el egyelőre). Hasonló a helyzet a Google Geminivel is, de ha például spanyol, angol vagy német nyelven beszélsz, hasznos és praktikus lehet mindegyik funkció, beleértve a Gemini Live csevegést is.
A MagicOS 9 felületének MI-funkcióit a Beállításokon belül a Honor AI pontban találod. Az AI-javaslatok a gyakran használt appokat gyűjti egybe. Az AI-fordításról már írtunk, de hasznos lehet a Magic Text is, ami bármilyen képből kimenti a szöveget. Az Intelligens érzékelés a telefonhasználatot hivatott kényelmesebbé tenni például olyan funkciókkal, mint a kijelzőre nézés észlelése (a ToF szenzor teszi lehetővé), vagy például az Intelligens forgatás, ami az arcod helyzetének megfelelően választja ki a fekvő vagy álló megjelenítést. Ugyanitt tudod aktiválni a Kézgesztusok felismerését (legyintgetve tudod irányítani a mobilt), valamint a tekintetkövetést is, ami némi kalibrációt igényel, utána az értesítéseknél veheted hasznát.
Az MI a képek szerkesztésében is nagy szerepet kap. Az AI-radír egészen jó eredménnyel dolgozik, és megkapod az AI szuperzoomot is, ami egy furcsa képjavító megoldás. Konkrétan arról van szó, hogy 30×-os nagyítás felett, aktív netkapcsolat esetén a homályos, nem éppen részletes képet a mobil AI-rutin segítségével feljavítja. Ez nem csupán a meglévő, lefotózott adatok "feljavítását" jelenti, konkrétan a kép alapján kitalálja a szoftver, hogy mit is fotóztál. Az AI szuperzoomot kifejezetten tájképekhez javasolja a Honor, és tesztünk alapján elmondhatjuk, hogy az eredmény megdöbbentő: a maszatokból, amik a távolba vesző faágak akartak lenni, kristálytiszta, tűéles képet varázsol. A szoftver összehasonlítást is kínál, érdemes ezzel eljátszadozni. Ugyanakkor például tárgyak apróbb, egyedi részleteit nem fogja "kitalálni", nem is csoda, hogy ilyesmi fotózáshoz nem ajánlja a gyártó ezt a funkciót.
A szerkesztésnél még a kitöltés (AI-festés) és a körbevágás (AI-kivágás) is újdonság az AI-radír mellett, de előbbi még nem érkezett meg a szoftverbe. Utóbbi nagyon gyorsan és egyszerűen használható, de a pontossága néha hagy kivetnivalót, főként úgy, hogy utólagosan nem korrigálható a kivágás útvonala.
Szintén AI-funkcióként van feltűntetve a videóhívások közbeni deepfake-átverések felismerése (sajnos nem tudtuk kipróbálni, ezt is később kapja meg a mobil egy frissítéssel), viszont annál nagyobb hasznát vettük az AI adatvédelmi hívásnak és a hívás közbeni kétoldali zajcsökkentésnek - bár utóbbi két funkció már a Magic6 Prónál is elérhető volt.
A kínai Magic7 Pro egyik mókás szolgáltatása a 3D-s avatár, amit te magad tudsz megalkotni, majd ezt követően a zárolási képernyőn és háttérképként is találkozhatsz vele. Képes utánozni a mozdulataidat és mimikádat és mindig más animációval örvendeztet meg. Ez az a funkció, amire talán a legkevésbé lehet ráhúzni az MI-t, mégis, nagyszerű móka, amikor saját digitális avatárod köszön vissza rád a mobilodon.
Minden, magára valamit is adó csúcsmobilnak óriásit kell villantania a fotózás terén. Ez a Magic7 Próra is igaz, aminek Honor AI Falcon kamerarendszere a tavaly már megismert főkamerát és ultraszéles kamerát örökölte a Magic6 Prótól. A zoomkamera szenzora nőtt, ez immáron 200 MP-es, de az optikai stabilizálás még mindig alapértelmezett.
Jó fényviszonyok mellett a Magic7 Pro szinte hibátlan képeket készít: a színek a helyükön vannak, a kép minden részlete éles és aprólékos, a kontraszt szuper, nincsen torzítás és az utómunka sem túl agresszív. Rosszabb fényviszonynál is tisztán látható a nagy szenzor és a jó lencserendszerek tudása, de azért volt néhány olyan kép, ahol az utómunkát egy kicsit túlzásba vitte a mobil. Ez többnyire túlzott elmosás, vagy éppen élesítés volt, de olyan bántóan zavarónak azért nem mondanánk. A 200 MP-es periszkópos kamera 3×-os optikai és 6×-os hibrid zoomot kínál a szoftverben, de ez akár 100×-os nagyításra is felhúzható.
A kameraszoftver sem változott meg alapjaiban: jól használható, némi tanulást követően akár egy kézzel is kezelheted az összes funkciót. Automatikus felismerésnél a makró esetén automatikusan az ultraszéles kamerára vált a szoftver, ahonnan természetesen az autófókusz sem hiányzik. A Rekeszérték módnál jó tudni, hogy ez szoftveres (f/1.2-f/16), ha fizikailag szeretnéd állítani, csak f/1.4 és f/2 között tudsz kapcsolni és ehhez a Pro módba kell váltanod. A hátlapi kamerával készített portréknál érdemes a Haircourt filtert aktiválni, ezzel még látványosabb képeket készíthetsz. Ha gyors mozgást is szeretnél fotózni (például sport), a Mozgásérzékelős képrögzítést, és a HD-sorozatfelvételt ajánljuk figyelmedbe - utóbbi másodpercenként 10 képet készít, mindet tökéletes élességben és automatikus beállításokkal. A szelfik terén sem okoz csalódást a mobil, itt is 50 MP-es szenzor dolgozik, így a részletességgel nem lesz problémád. Még közepesen rossz fényviszonyok mellett is éles, az AI által szépen korrigált, nem túlzottan mű arcképeket sikerült készíteni akár bokeh effekttel is. Amint megjelenik az AI körbevágás funkció is a mobilra, szuper szelfiket tudsz majd lőni akár a hát- akár az előlapi kamerával.
Az AI mobil
Még a március első napjaiban megrendezendő Mobile World Congresst sem várta meg a Honor, már év elején útjára indítja 2025-ös csúcsmodelljét, a Magic7 Prót. Méretre, tömegre nem igazán változott a mobil, a dizájnbeli módosítások pedig leginkább a trendek szerint történtek. A végeredmény egy elegáns és strapabíró készülék nagyon jó kijelzővel és a ma beszerezhető legerősebb központi chippel, amihez jó hűtést terveztek a Honor mérnökei. A hálózatos részen nem igazán volt hova előrébb lépni, viszont az ujjlenyomat-olvasó javult, a hangzás pedig óriásit lépett előre. Az akkumulátor nem mondható óriásinak, ezért az üzemidő is inkább átlagos, mintsem kiemelkedő, viszont a gyorstöltés élmezőnybe sorolható - feltéve, hogy a megfelelő töltőfejet is beszerzed.
Fotózás terén sem kell szégyenkeznie a Magic7 Prónak, még úgy sem, hogy csak egyetlen kamera szenzora változott a tavalyi kiépítéshez képest. Nagyon könnyű szuperül sikerült képeket készíteni a mobillal, amiben jelentős szerepe van az MI-rutinoknak is - ez például portréfotózásnál egyértelműen kitűnik, de ez persze nem negatívum. A szerkesztéshez, videóvágáshoz rengeteg segédletet ad a képszerkesztő és a videóvágó app, azonban innen még hiányoznak olyan MI-funkciók, amelyek csak egy későbbi frissítéssel érkeznek majd meg a mobilra. Későbbre várható a deepfake-felismerő rutin is, ami ma még talán nem tűnik annyira elengedhetetlen funkciónak, ám könnyen lehet, hogy hamarosan nagy előny lesz ennek megléte. Egy megjelenés előtti frissítéssel szerencsére megérkezett a 3D-s avatár is a Témák applikációba - ez igazán nagy móka, mindenképpen próbáld ki.
Ahogy a mobil, úgy a MagicOS sem változott drasztikusan az előző évi csúcsmodellhez és rendszerhez képest, de minden érettebb, kiforrottabb lett, és természetesen mindent átitat az MI. Ha Magic7 Pro mobilra szavazol, január 27-étől tudod beszerezni hazánkban, 549 990 forintért, ha ezután pedig sokáig használnád, 5 teljes OS-frissítést és 6 évnyi biztonsági javítást kapsz. Ez a támogatási időszak némileg alatta van a konkurensek vállalásainak, de azért nem botrányosan rövid. Az 550 ezer forint éppen annyi, mint amennyibe a Magic6 Pro került tavaly, és ebben a magasságban találod a konkurensek (majdnem) csúcsmodelljeit is, mint például az iPhone 16 Pro, vagy a tavalyi Samsung Galaxy S24 Ultra (megjelenésekor az 512 GB-os modell 100 ezerrel drágább volt ennél), aminek napokon belül érkezik utódja. Ha tetszik a Honor mobilja és a MagicOS is, de ennyit nem költenél rá, a Magic6 Prót 400 ezer forint alatt beszerezheted, ami mind a mai napig nagyon jó mobil és még évekig kapja majd az OS-frissítéseket.
A Honor Magic7 Pro felnőtt, érett és jól átgondolt mobil, az 550 ezer forintos ár sem feltétlenül elrugaszkodott, de a közepes üzemidő és a még mindig hiányos (főként a magyar nyelv hiánya fájhat) AI-funkciók nem mutatnak jól. A külső és a strapabíróság prémium, a sebesség kiváló, a kamerarendszer pedig kellőképpen sokoldalú és jól használható szinte minden élethelyzetben, legyen szó akár fotózásról, akár videózásról. Az ujjlenyomat-olvasóért és a hangzásért külön pacsi jár a mérnököknek, az arcfelismerés úgyszintén különleges extra, de a kínai és Porsche RSR kiadáshoz képest kisebbre szabott akku kérdése még nem tisztázott - pedig jót tenne a mobilnak a teljes kapacitású akkumulátor. A január 27-ei megjelenésig még van pár hét, addig a Samsung is bemutatja S25-ös szériáját, meglátjuk, melyik mobilos cég indította jobban a 2025-ös évet.