Ugyan egészen változó, hogy az androidos felhasználók közül ki mikor kapja meg az egyes frissítéseket (ha megkapja egyáltalán), a Google évről évre bejelenti az operációs rendszer újabb változatát, ami a Google Pixel telefonokat veszi birtokba először, és utána terjeszkedik más gyártók készülékeire. Idén sincs ez másképp, a Google I/O konferencia során egyebek mellett az Android 13 újításairól is szó esett.
Az egyértelműen látszik, hogy a Google igyekszik felzárkózni az Apple-höz, és számos olyan funkciót elhoz az androidosok számára, ami az iOS-esek életét egy ideje már problémamentesebbé teszi.
A rendszer egy "többeszközös jövő" képét szem előtt tartva formálódik, nagyobb rugalmasságot kínál a felhasználóknak, akiknek lehetősége nyílik, hogy alkalmazásonként változtassák meg a nyelvet. A Google Walletben a felhasználók - azokban az országokban, ahol ezt a kormány is engedi - digitálisan tárolhatják majd jogosítványukat és egyéb azonosító okmányaikat, jegyeket, belépőket és tagsági kártyákat, amiket aztán NFC vagy QR-kód segítségével megoszthatnak eszközök között.
A Google átdolgozta az Android tabletes változatát is, ami jobban kihasználja a nagyobb képernyőt, legördülő menük segítségével. Emellett jobban fogunk tudni több, egymás mellett futó alkalmazásban dolgozni (például simán behúzhatunk egy képet egy e-mailbe). A cég 20 saját alkalmazása kap majd frissítést, amitől jobb lesz a tabletes felhasználói élmény, de a TikTok és a Facebook is frissülni fog.
Ami a különböző eszközök együttműködését illeti, telefonok és táblagépek között könnyedén copypaste-elhetünk majd szövegeket és tartalmakat, ChromeOS-es eszközökről is küldhetünk SMS-eket, a Fast Pair segítségével pedig gyorsan, egyszerűen párosíthatunk eszközöket. A Wear OS ugyancsak fejlődni fog, több alkalmazás támogatására számíthatunk, illetve számos külső eszköz párosítása válik egyszerűbbé.
A béta még ma elérhetővé válik. A Google reméli, hogy az RCS üzenetküldést is egyre többen fogják alkalmazni a nagyobb biztonság és a jobb titkosítás érdekében.