FilterBox (Ingyenes, Android/iOS)
Kifejezetten hasznos funkcionalitást kínál a Filterbox alkalmazás, minek révén némileg belepiszkálhatsz okostelefonod értesítéskezelésébe, méghozzá egyéni szabályok létrehozásával. A szoftverrel természetesen nem csak az egyszerű blokkolás aktiválható, ennél sokkal bonyolultabb szűrőket is élesíthetsz, sőt a teljes notifikációs napló megtekintésére is lehetőséget ad a szoftver.
Footej Camera 2 (Ingyenes, Android)
Sokan döntenek úgy, hogy maguk mögött hagyják a készülékükön eredetileg fellelhető kameraszoftvert, amennyiben az nem felel meg maximálisan az igényeiknek. A Footej Camera 2 nekik kínál valódi alternatívát, a fotós appnak ugyanis rengeteg extra beállítási lehetősége csábító. Ha te is egy ilyen, minden szempontból professzionális kameraapplikációra vágysz, akkor ezt a szoftvert mindenképp próbáld ki.
InstaClean (Ingyenes, Android/iOS)
Ha huzamosabb ideje használsz már egy limitált tárhelyet kínáló levelezőszolgáltatást, előbb-utóbb eljutsz arra pontra, amikor már folyamatosak a figyelmeztetések a maximális tárhely közelgő telítődése miatt. Ilyenkor érdemes rendet tenni a postaládában. Ebben segít az InstaClean, amely intelligens szolgáltatásával képes kiszűrni a nagy méretű üzeneteket, de a filterek között rengeteg további beállítás alapján rendezhetsz és törölhetsz.
Nvidia GeForce Now (Ingyenes, Android/iOS)
Az elsők között, komolyabb konkurencia nélkül rajtolt el 2020 elején hazánkban is az Nvidia cloud gaming szolgáltatása, amely tökéletes rálátást kínált a felhasználóknak arra, hogy mi minden várható majd ettől a technológiától. Sajnos kontroller nélkül egészen használhatatlan volt, illetve az ingyenes modellt választó felhasználóknak sokszor percekig kellett várakozniuk a szabad "gépekre".
Quick Cursor (Ingyenes, Android)
Korai hozzáférésű státuszban van még jelenleg is a Quick Cursor alkalmazás, ennek ellenére érdemes kipróbálni, mert nagyban megkönnyíti a hatalmas kijelzővel szerelt mobilok egykezes használatát. Egyetlen mozdulattal egy kurzort varázsolhatsz készüléked megjelenítőjére, ennek segítségével már telefonod képernyőjének legtávolabbi pontjait is könnyűszerrel elérheted.
Ratio (Ingyenes, Android)
A Ratio launcher letisztult környezetet kínál az androidos felhasználóknak; minden elemét úgy alakították ki, hogy semmi se terelhesse el a figyelmüket. Indítófelülete mindössze két oldalból áll, kapsz egy widgetekkel teletűzdelt főképernyőt, valamint az alkalmazásaid listáját. A minimalista kialakítás fekete-fehér alapszínekkel operál, és a használati statisztikákat is megjeleníti az appok mellett.
Stadia (Ingyenes, Android/iOS)
A nálunk szerencsésebb régiókban már 2019-ben bemutatkozott a Google cloud gaming platformja, hozzánk azonban csak decemberben robbant be a Stadia. No persze panaszra nem lehet különösebb okunk, mivel így már egy egészen kiforrott és játékokat is szép számban kínáló alkalmazást kaptunk. Noha alapvetően teljesen ingyenesen használható, cserébe a játékok drágák, árazásuk megközelíti a next-gen konzolokét.
True Amps (Ingyenes, Android)
Nagyszerű vizuális tuningként különleges töltési animációkat élesíthetsz a True Amps telepítését követően. A szoftver a "töltőképernyők" mellett természetesen az aktuális telepinformációkat is megjeleníti, sőt még egy-két extra értesítési ikont is kínál, fejlesztői pedig úgy tervezték, hogy a lehető legkevesebbet fogyasszon, emiatt kizárólag abban az esetben aktiválódik, ha készülékedet töltővégre kapcsoltad.
Wavelet (Ingyenes, Android)
Amennyiben rendszeresen hallgatsz zenét okostelefonodon, mindenképp érdemes kipróbálnod a Wavelet szolgáltatását, amely az eszközödhöz igazodó audioprofilokkal képes felturbózni az élményt. A népszerű fülesekhez az alkalmazáson belül egyetlen gombnyomással hozzárendelheted a legjobb minőséget garantáló hangzásvilágot, de természetesen a beépített equalizerrel egyéni igényeid alapján is alakíthatod a dallamokat.
Lapozz tovább, a cikk a következő oldalon folytatódik!