Bár a PDA-k kihalásával úgy tűnt, hogy digitális tollat többé nem használunk okostelefonnal, a Samsung a Galaxy Note szériával és az S Tollal megmutatta, hogy igenis van értelme a dolognak. A Samsung egyedülálló módon kínálja ezt az extrát a piacon, egyetlen riválisa sem tudott hasonlóan sokoldalú és jó minőségű stylust alkotni mobilkészülékhez. Az S Toll tudásának kiaknázásához persze nem árt néhány kiváló app sem (a gyáriakon túl). Ezek közül mutatunk most néhányat.
AutoDesk SketchBook
Az AutoDesk SketchBook a legjobb rajzolóprogram, ami érintőképernyős eszközökre valaha elkészült. Eszközök armadáját kínálja, legyen szó ecsetről, ceruzáról, tollról, jelölőről vagy bélyegről. A rétegek szerkesztése is megoldható, illetve az alkotások forgatása, tükrözése is, többek között. A time lapse funkció videóban képes továbbá megmutatni, hogyan alakult az idő múlásával az alkotásunk.
FlipaClip
Aki animációkat szeretne létrehozni és szerkeszteni androidos készüléken, annak az egyik legjobb választás a FlipaClip. Az app természetesen még jobban használható az S Tollal, és segít képkockánként animálni a tartalmakat, modern köntösben. Rengeteg eszköz van benne, és még automatikus mentés is akad a funkciók között. A haladó animátorok mellett a kezdők számára is nagy élmény a használata. A Samsung S Tolla külön támogatást kapott, vagyis a dőlésszög és a nyomás erőssége is számít.
MediBang Paint
A MediBang Paint egy ingyenes rajzolóprogram, amiben szintén nagy hasznát vesszük az S Tollnak. Bár a kezelőfelület kissé zsúfolt és komplikált, az első indítás után részletes bemutatón kapunk. Érdemes figyelni, elvégre rengeteg eszköz áll a rendelkezésünkre, csak ecsetből több mint 100, háttérből pedig több mint 850. Az S Toll pedig nagyon gördülékeny és reszponzív az appban.
Adobe Illustrator Draw
Az Adobe rengeteg kiváló megoldást kínál mobilra, az egyik az Illustrator Draw. Lenyűgözően sokoldalú a program, amivel menet közben is megoldható a vektorgrafikák létrehozása. Ezeket utána PC-re és laptopra is megoszthatjuk. Az átfogó rétegkezelés mellett hasznos a 64x-es zoom, és, hogy szerkeszthető natív fájlt küldhetünk az Illustratorba vagy egy PSD-t a Photoshopba, ami automatikusan meg is nyílik az asztali gépen.
Bamboo Paper
Az egyik legjobb digitális jegyzetfüzetről van szó, ami valaha létezett. Egyenesen a Wacomtól származik, a cégnek pedig van fogalma a digitális tollakról, hiszen a kategória egyik vezető szereplője. Természetesen nem csak jegyzeteket készíthetünk, ennél sokkal kreatívabb megoldások létrehozását is támogatja az app. Sokkal inkább digitális album ez, ahol az ötleteket rajzolva és festve rögzíthetjük.