A Facebook szakemberei új MI-algoritmust terveztek, amely az eddigiekhez képest még kevesebb emberi beavatkozással képes működni, illetve önmagát fejleszteni. A fejlesztésnek köszönhetően a rendszer címkézéssel ismer fel egyes tárgyakat a fényképeken, ehhez pedig hatalmas adatbázisból gyűjti a fotókat.
A Seer nevet viselő Facebook algoritmus számára több milliárd Instagram-fényképet biztosítanak elemzésre, amelyeket különböző címkékkel láttak el. Ez alapján az MI képes felismerni egyes objektumokat, így a címkék ismeretében azonosítani tudja például a macskás fotókat.
Olga Russakovsky, a Princeton Egyetem mesterséges intelligenciával foglalkozó adjunktusa elmondta, hogy roppant elismerésre méltó a Seer működése, ugyanis az önmagát tanító mesterséges intelligencia fejlesztése rengeteg kihívással jár.
A Facebook vezető fejlesztője, Yann LeCun egy interjúban elmondta, hogy a Seer azért is különleges fejlesztés, mert az úgynevezett self-supervised learning folyamatokat eddig leginkább szövegfelismerésben és fordításban alkalmazták. A Facebook szakemberei viszont a képfelismeréssel új kihívások és kutatások felé nyitottak. LeCun hozzátette még, hogy a fejlesztők új algoritmusokon is dolgoznak, és arra is törekednek, hogy a mesterséges intelligencia még akkor is képes legyen felismerni képeket, ha azok egy részét módosították.