Már több mint két hónapja annak, hogy a mesterséges intelligencia divathullámát meglovaglandó az Adobe is bemutatta a saját képgenerátorát, amely a Midjourneyhez vagy a DALL-E 2-höz hasonlóan szöveges parancsok alapján hoz létre új tartalmakat a semmiből.
A gépi tanuláson alapuló eszköz a Firefly platform részét képezi, melynek kapcsán az Adobe azt ígéri, hogy az ebben található MI-szolgáltatások hatalmas segítséget nyújtanak majd az olyan tradicionális alkalmazások használatában, mint a Premiere Pro, az Illustrator és természetesen a Photoshop.
Az utóbbit illetően most kiderült, hogy mikor érkezik meg a képgenerátor a népszerű fotószerkesztőbe: az Adobe nemrég egy élő prezentáción mutatta be a generatív képességekkel turbózott Photoshopot, amire már az idei év második felében rárepülhet a közönség. Ennél közelebbi dátumot sajnos nem kaptunk, az viszont nem titok, hogy mi mindenre lesz jó az új megoldás.
A "Generative Fill" néven érkező funkció lényegében teljesen úgy működik majd, mint az önálló képgenerátorok, vagyis szöveges parancsok segítségével formálja a fotókat, beleértve teljesen új felvételek létrehozását, bizonyos elemek módosítását vagy a meglévő keretek kibővítését. Az Adobe ehhez néhány mintát is nyilvánosságra hozott, így lehet némi fogalmunk róla, hogy milyen teljesítményre számíthatunk.
Ashley Stil, a cég digitális média részlegének vezetője szerint a Generative Fill "ötvözi a generatív MI gyorsaságát és egyszerűségét a Photoshop erejével és precizitásával", lehetővé téve, hogy az ügyfelek villámgyorsan valósítsák meg az elképzeléseiket. A megoldás további előnye, hogy a technológia mögött dolgozó algoritmust az Adobe saját képein és szabadon licencelhető felvételeken trenírozták, így a Firefly-jal létrehozott tartalmak garantáltan jogtiszták, ami ebben a műfajban egyelőre cseppet sem magától értetődő.
Aki nem bírja ki a hivatalos rajtig, az az Adobe béta programja keretében már most is tesztelheti a a Generative Fill funkciót, a Photoshop Beta vagy a Firefly Beta appokban egyaránt.