A NASA már számtalan látványos fotóval és videóval örvendeztette meg az űrkutatás és a világűr rajongóit, nemrég azonban még az amerikai űrkutatási hivataltól megszokott felvételekhez képest is különösen látványos.
A nemzetközi űrállomás (ISS) egyik kamerája a tengerszint felett 400 kilométeres magasságban rögzítette az ISS Twitterére kikerült, bő 20 másodperces videót. A kezdetben csak a bolygó szélénél látható zöldes derengés szépen lassan beborítja a Föld szinte teljes látható részét.
A képbe belóg az ISS két óriási napelempanelje is, amely az űrállomás energiaigényét fedezi.
“There is no part of the planet that isn’t absolutely beautiful...” @NASA_Astronauts @astro_josh on seeing the incredible views of the aurora with Exp 68 crewmates @AstroDuke and @Astro_Wakata. pic.twitter.com/8jHX60maQs
— International Space Station (@Space_Station) March 3, 2023
A rendkívül intenzív sarki fény a Nap aktivitása miatt alakult ki. Az égi jelenség akkor válik láthatóvá, amikor a napból érkező töltött részecskék találkoznak a Föld légkörével. Minél aktívabb a naptevékenység, annál nagyobb a sarki fény fényereje és annál nagyobb területen látható. Mostanában különösen intenzív a napszél, amelynek köszönhetően hatalmas mennyiségű hasonló részecske távozik a csillagunkból, amelyek egy komolyabb napkitörés esetén akár komoly gondot is okozhatnak az elektronikus rendszerek működésében.